policja

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce na południu Polski. Policja odnalazła w lesie 15-letnią dziewczynę. Przypuszczalnie funkcjonariusze przeżyli niemały szok, widząc w jakim stanie jest nastolatka.

Policja przyjęła pilne zgłoszenie w sprawie nastolatki

Funkcjonariusze policji z Nowego Wiśnicza w powiecie bocheńskim w województwie małopolskim otrzymali niepokojące zgłoszenie. Otóż mundurowi mieli udać się do 15-letniej dziewczyny, która pilnie potrzebowała pomocy.

Oczywiście policja udała się na miejsce, w którym miała znajdować się nastolatka. Dokładnie rzecz biorąc chodziło o jeden z okolicznych lasów. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, ich oczom ukazał się przykry widok.

Otóż w lesie funkcjonariusze policji ujrzeli 15-letnią dziewczynę, która leżała na ziemi przykryta kurtkami swoich znajomych. Nastolatka była w strasznym stanie. Dziecko trzęsło się z zimna, a kontakt z nim był utrudniony. Jak się okazało, powodem był spożyty wcześniej przez małoletnią alkohol.

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Jednocześnie cały czas monitorowali stan nastolatki. Po przybyciu do lasu ratownicy troskliwie zajęli się 15-latką. Medycy pomogli dziewczynie odzyskać świadomość. Dzięki temu można było ją zbadać alkomatem, a także ustalić, w jaki sposób znalazła się w lesie.

„Badanie wykazało, że 15-latka z powiatu myślenickiego miała w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Przyznała się do tego, że spożywała alkohol, a razem z nią piły go jej dwie rówieśniczki – mieszkanki Krakowa, które zorganizowały w domu imprezę z okazji swoich 15 urodzin” – przekazał sierż. szt. Daniel Bułatowicz z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

15-latka trafiła do szpitala. Natomiast funkcjonariusze policji udali się pod wskazany adres, gdzie przebadali alkomatem jubilatki. Dziewczyny wydmuchały odpowiednio 1 promil i 0,8 promila. Obie zostały przekazane pod opiekę rodziców.

To jednak nie koniec. O kolejnych krokach, które podejmą służby, poinformował wspomniany już Daniel Bułatowicz z KPP w Bochni. „Sporządzone z interwencji materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Bochni, celem wszczęcia sprawy o przeciwdziałanie demoralizacji. Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu będą również sprawdzać, w jaki sposób 15-latki weszły w posiadanie alkoholu” – wyjaśnił mundurowy.

źródło: Polsat News

Zobacz również: