Krzysztof Dymiński

Dramatyczne sceny rozegrały się podczas jednej ze zbiórek 31. finału WOŚP. Niespodziewanie zmarł 46-letni mężczyzna. Znajomi zmarłego nie kryją szoku.

Finał WOŚP w Ostrzeszowie w cieniu tragedii

29 stycznia w całej Polsce, a także za granicami naszego kraju, odbywa się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że w tym roku organizacja Jurka Owsiaka zbiera fundusze na rzecz walki z sepsą. Większość z nas wspiera zbiórkę WOŚP datkami finansowymi lub też obecnością na organizowanych przy tej okazji wydarzeniach.

W całym kraju odbywają się nie tylko standardowe kwesty, ale także specjalne wydarzenia. W Ostrzeszowe w ramach 31. finału WOŚP zorganizowano wyjątkowy mecz. Niestety w jego trakcie doszło do potwornej tragedii.

Otóż w czasie meczu nagle zmarł Dariusz Szczepaniak, trener, nauczyciel oraz założyciel Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. Warto dodać, że w przeszłości był reprezentantem ostrzeszowskiej Victorii, Białego Orła Koźmin Wielkopolski, a także klubów: LKS Czarnylas, LKS Jankowy 1968 oraz Centra Ostrów Wlkp. Mężczyzna miał zaledwie 46 lat.

Podczas turnieju piłkarskiego na rzecz WOŚP Szczepaniak niespodziewanie zasłabł na boisku. Chociaż natychmiast udzielono mu pomocy, a także przeprowadzono akcję reanimacyjną, życia sportowca nie udało się uratować.

Odejście Dariusza Szczepaniaka wstrząsnęło jego bliskimi oraz znajomymi. „Wciąż nie możemy uwierzyć w tę stratę dla całej lokalnej społeczności, a przede wszystkim naszego sportowego środowiska. Był naszym wychowawcą, mentorem piłkarskim i przede wszystkim dobrym kolegą. Swoją pracą ukształtował setki młodych mieszkańców naszego powiatu. Zapamiętamy Go jako niezwykle serdeczną osobę, otwartą na innych, solidną i wytrwałą w dążeniu do założonych celów” – stwierdził burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak w mediach społecznościowych.

źródło: Goniec

Zobacz również: