wybuch gazu

Powrócił temat ewentualnej dymisji jednego z czołowych polityków koalicji. Czy Jarosław Kaczyński zdymisjonuje swojego ministra, a tym samym doprowadzi do rozpadu rządu PiS?

Jarosław Kaczyński wyrzuci z rządu Zbigniewa Ziobro?

Co jakiś czas powraca kwestia dymisji lidera Solidarnej Polski. Nie inaczej jest teraz. Właśnie pojawiły się doniesienia o możliwym wyrzuceniu z rządu Zbigniewa Ziobry.

Temat ten omawiali polscy politycy zgromadzeni w studiu popularnego radia. W dyskusji udział wzięli: Barbara Nowacka (KO), Włodzimierz Czarzasty (Lewica), Joanna Mucha (Polska 2050), Robert Winnicki (Konfederacja) i Ryszard Czarnecki (PiS).

Według Joanny Muchy z Polski 2050 przyszłość Zbigniewa Ziobry w rządzie Zjednoczonej Prawicy jest niepewna. „Mamy też wypowiedź Kaczyńskiego podczas rocznicy smoleńskiej, kiedy powiedział wyborcom, że mogą się spodziewać gruntownej zmiany dotychczas prowadzonej polityki” – powiedziała była Minister Sportu. „Moim zdaniem, Zbigniew Ziobro po wizycie Szynkowskiego vel Sęka w Brukseli zostanie postawiony pod ścianą i albo dokona zmiany kierunku o 180 stopni, albo zostanie wyrzucony z tego rządu. Myślę, że Kaczyński jest teraz w stanie pozwolić sobie na prowadzenie rządu mniejszościowego, bo wiadomo, że w kluczowych sprawach Ziobro nie zagłosuje przeciwko rządowi. To bardzo prawdopodobne” – dodała Mucha.

Osoba Zbigniewa Ziobry pojawiła się w rozmowie również w związku z tegorocznym Marszem Niepodległości, który w tym roku przebiegł bez poważniejszych zakłóceń i zdaniem wielu osób był jednym z najspokojniejszych w historii.

Włodzimierz Czarzasty zwrócił uwagę na obecność Zbigniewa Ziobry we wspomnianym marszu. „Wydaje mi się, że Ziobro zaczyna szukać nerwowo swojego nowego miejsca (…) Polski rząd ma w tym momencie taką alternatywę: albo będą pieniądze, albo będzie Ziobro” – stwierdził wicemarszałek Sejmu. Tym samym Czarzasty nawiązał do zapowiadanego przez opozycję wniosku o wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości.

Uważacie, że słowa polityków opozycji okażą się prorocze? Jarosław Kaczyński rzeczywiście pozbędzie się z rządu Zbigniewa Ziobry?

źródło: Onet

Zobacz również: