afera w podstawówce
zdjęcie ilustracyjne

Do olbrzymiego skandalu, zdaniem rodziców, doszło na terenie jednej ze szkół podstawowych. Ba, mrożące krew w żyłach sceny wciąż mają się rozgrywać. Rodzice nie mogli już dłużej na to patrzeć i zgłosili się do mediów. 

Dyrektor szkoły podstawowej odbebrała dzieciom godność?

Sprawę jako pierwszy opisał Głos Wielkopolski. Wszystko dlatego, że dantejskie, zdaniem rodziców, sceny rozgrywają się właśnie w Wielkopolsce, a konkretniej na terenie Szkoły Podstawowej numer 15 im. Jana III Sobieskiego w Poznaniu.

„Jak się okazuje, w szkolnych toaletach na terenie Szkoły Podstawowej numer 15 w Poznaniu uczniowie nie znajdują od pewnego czasu papieru toaletowego.” – czytamy w portalu o2.pl, powołującym się na ustalenia Głosu Wielkopolskiego.

„Pani dyrektor odebrała godność naszym dzieciom, które teraz muszą się tłumaczyć przed nauczycielem, że chcą skorzystać z toalety i co im się chce, aby nauczyciel wyliczył im listki papieru toaletowego. Papier jest zamknięty w salach lekcyjnych” – piszą rodzice w liście do Głosu Wielkopolskiego.

Trzeba przyznać, że to anormalna sytuacja. Rodzice tłumaczą, że często bywa nawet tak, że dziecko biega w trakcie przerwy po korytarzu szkolnym, szukając nauczyciela, który wyda mu papier toaletowy. Nierzadko dochodzi do sytuacji, w której nauczyciel odmawia pójścia do klasy, gdyż ma dyżur i nie może opuścić korytarza. Dziecko zmuszone jest szukać kolejnego lekarza, a potrzeba nagli.

„Dzieci notorycznie albo wstrzymują swoje potrzeby, albo przychodzą do domu z brudną bielizną, bo by nie wytrzymały i biegły mimo braku papieru do toalety” – grzmią rodzice na szokujące praktyki w poznańskiej szkole podstawowej.

Do sprawy odniosła się już dyrektor placówki. „Papier toaletowy rzeczywiście został zabrany z toalet, ale jest dostępny dla uczniów w klasach. Sale lekcyjne są otwarte i dzieci mogą, idąc na przerwę, z niego skorzystać. Nie jest on w żaden sposób wydzielany, uczniowie nie muszą też się nikomu tłumaczyć, że go potrzebują” – tłumaczy na łamach Głosu Wielkopolskiego Krystyna Hakowska, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 15 w Poznaniu.

źródło: Głos Wielkopolski, o2.pl

Zobacz również: