śnieg

Póki co pogoda nas rozpieszcza. Za oknami mamy złotą polską jesień. Jednak wielu z nas już zastanawia się, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa na zimową aurę? Meteorolodzy zabrali głos w tej sprawie. Oto najnowsze prognozy.

Wiadomo, kiedy spadnie śnieg. Przedstawiamy najnowszą prognozę pogody

Październik pożegnał nas wysokimi jak na tę porę roku temperaturami. Wiele wskazuje na to, że również listopad będzie wyjątkowo ciepłym miesiącem. Najnowsze długoterminowe prognozy nie pozostawiają wątpliwości, że łagodne temperatury pozostaną z nami jeszcze przez większość listopadowych dni.

Należy jednak zaznaczyć, że zdaniem meteorologów istnieje także możliwość, że spadnie pierwszy śnieg. Co ciekawe, zarówno amerykańskie, jak i europejskie prognozy pogody pokazują, że listopad będzie miesiącem z wyraźną dodatnią anomalią temperatury. Przy czym okresy ciepłe będą przerywane miejscami nocnymi przymrozkami. Prawdopodobnie w drugiej połowie miesiąca spadnie pierwszy śnieg na nizinach.

IMGW opublikowało w mediach społecznościowych prognozy na najbliższe dni. Można się z nią zapoznać poniżej.

Chociaż w najbliższym czasie temperatury mają być wyższe niż zazwyczaj, to i tak na początku listopada słupki rtęci „pójdą” w dół. Synoptycy zapowiedzieli, iż nie przekroczą już 20 st. C. Zatem nie powtórzy się sytuacja z października.

Według nowej prognozy pogody średnia temperatura dobowa będzie nadal powyżej normy wieloletniej dla tej pory roku. Możemy spodziewać się, iż umiarkowane temperatury, na poziomie ok. 6-16 st. C., utrzymają się w Polsce co najmniej do połowy listopada.

Chłodniej ma się zrobić dopiero w drugiej połowie listopada, szczególnie w ostatniej dekadzie. Właśnie wtedy mogą wystąpić pierwsze opady śniegu. Natomiast trzeba podkreślić, iż biały puch może się spaść jedynie na nizinach w Polsce.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: