IMGW ostrzeżenie

Meteorolodzy przedstawili prognozę pogody na najbliższe dni. Wydaje się, że przewidywania synoptyków IMGW mogą ucieszyć wielu Polaków. Oto szczegóły.

Specjaliści IMGW zapowiadają upały

Zdaniem ekspertów IMGW w najbliższych dniach do Europy wrócą upały. W niektórych częściach Starego Kontynentu temperatura ma wzrosnąć nawet do 31 stopni Celsjusza.

Aktualnie słupki rtęci wskazują wysokie wartości na Cyprze i na hiszpańskich Wyspach Kanaryjskich. „W kolejnych dniach ciepłe powietrze trafi nad Hiszpanię i Portugalię. Tam temperatura wzrośnie do około 30-31 stopni” – przewidują eksperci.

Według synoptyków IMGW ciepłe powietrze zawita także do Polski. Ładna aura prawdopodobnie pojawi się w naszym kraju na początku kolejnego tygodnia. Właśnie wtedy w dniach 16-19 października prognozowany jest wzrost temperatury do około 20-24 stopni Celsjusza. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu z nas. Zwłaszcza osoby, które są spragnione złotej polskiej jesieni.

„Prognozy wskazują, że w najbliższych trzech miesiącach temperatura będzie raczej w normie. Mogą jednak się zdarzać epizody z temperaturami zdecydowanie chłodniejszymi lub też wyższymi” – przyznała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptyk IMGW zaznaczyła, że liczba opadów deszczu na terenie naszego kraju w najbliższych tygodniach nie będzie odbiegać od normy. „Grudzień i styczeń lekko powyżej normy, zwłaszcza na północy kraju. Nad morzem te opady mogą występować nieco częściej” – dodała Pacocha.

Ekspertka IMGW zauważyła, iż wkrótce w Polsce może też spaść pierwszy śnieg. „Pierwszych solidnych opadów śniegu na horyzoncie na razie nie widać, ale kto wie, czy w październiku jeszcze nie poprószy. Raczej spodziewałabym się śniegu w nieco dalszej przyszłości” – zapowiedziała meteorolog.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: