królowa elżbieta II

Nie żyje Królowa Elżbieta II. Tę smutną informację potwierdził Pałac Buckingham. Cały świat pogrążył się w żałobie. W końcu monarchinię kochały miliony ludzi na całym świecie.

Królowa Elżbieta II nie żyje

W wieku 96 lat zmarła Królowa Elżbieta II. Właśnie brytyjska rodzina królewska wydała oświadczenie, informujące o tym fakcie. Królowa Elżbieta II przez 70 lat zasiadała na brytyjskim tronie. Była najstarszym monarchą w historii.

Z oficjalnej informacji Pałacu Buckingham wynika, iż Królowa Elżbieta II zmarła dziś tj. w czwartek, 8 września po południu w swojej posiadłości w szkockim Balmoral. Przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej dodali, iż nowy Król i Królowa Małżonka wrócą do stolicy w dniu jutrzejszym.

„Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Małżonka pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu” – głosi oficjalne oświadczenie.

Oczywiście po podaniu informacji o śmierci brytyjskiej Królowej Elżbiety II na Pałacu Buckingham została opuszczona flaga. Natomiast przed siedzibą monarchini zgromadziły się setki Brytyjczyków.

„Flaga w Pałacu Buckingham została opuszczona do połowy masztu o 18:30. Ludzie z tłumu zebranego przed bramą zaczęli płakać i robić zdjęcia, gdy helikopter krążył po niebie” – donoszą media.

https://twitter.com/PA/status/1567930617697914890

Kłopoty zdrowotne brytyjskiej monarchini

96-letnia Królowa Elżbieta II od dłuższego czasu zmagała się z problemami zdrowotnymi. Kilka miesięcy temu zachorowała na COVID-19. Później monarchini borykała się z poważnymi kłopotami z poruszaniem się.

Niestety na początku września jej kondycja pogorszyła się. Wczoraj wieczorem Królowa Elżbieta II miała wirtualnie spotkać się z członkami Tajnej Rady, czyli ciała doradzającego monarchini. Z powodu stanu zdrowia 96-latki zostało ono odwołane.

Następnego dnia, czyli w dzisiejszy czwartek krótko po godzinie 12:00 Pałac Buckingham wydał krótki komunikat. Wynikało z niego, że Królowa Elżbieta II znajduje się pod opieką lekarzy. „Po dalszej ocenie dziś rano, lekarze królowej są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Wysokości i zalecili, aby pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa pozostaje w komfortowych warunkach i w Balmoral” – głosił komunikat.

O tym, iż sytuacja jest poważna, świadczył fakt, że do szkockiego zamku Balmoral, gdzie przebywała, w pośpiechu przybyli kolejni członkowie rodziny królewskiej. Wśród nich brytyjski następca tronu książę Karol wraz z żoną księżną Camillą oraz jego syn książę William.

Poniżej nagranie, które ukazuje moment wyjścia wnuka monarchini z samolotu na lotnisku w Aberdeen.

Pomimo sędziwego wieku śmierć władczyni Wielkiej Brytanii to ogromny szok. „Królowa w ostatnich dniach była w dobrym nastroju, a ci którzy ją widzieli, mówią, że wyglądała na szczęśliwszą i zdrowszą niż kilka tygodni wcześniej” – donieśli dziennikarze.

źródło: Media

Zobacz również: