alert RCB

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia. Pogoda w Polsce zmieni się diametralnie. Nadchodzi gwałtowne załamanie pogody. Może być niebezpiecznie. Oto szczegóły alertu.

IMGW ostrzega przed intensywnymi deszczami z burzami i gradem

Specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości. Nadchodzi gwałtowne załamanie pogody. W niedzielę meteorolodzy IMGW wydali ostrzeżenia przed burzami z gradem.

IMGW zwróciło uwagę, iż burzom z gradem będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 90 mm oraz porywy wiatru do 70 km na godz. To bardzo niebezpieczna sytuacja pogodowa, dlatego powinniśmy na siebie uważać.

„Lokalnie ostrzeżenia meteo na burze z gradem zostały podniesione do drugiego i trzeciego stopnia. W obszarach obowiązywania ostrzeżeń meteorologicznych trzeciego stopnia obserwowane i nadal prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 90 mm oraz porywy wiatru do 70 km na godz. Miejscami grad” – napisali eksperci Instytutu na Twitterze.

Mapy opublikowane przez IMGW pokazują, że ostrzeżenia przed burzami z gradem obowiązują w niedzielę w pasie od Pomorza po Małopolskę. Z kolei alerty trzeciego stopnia dotyczą województwa śląskiego, a konkretnie powiatów: zawierciańskiego, myszkowskiego i będzińskiego.

Eksperci wydali też ostrzeżenia drugiego stopnia. Te komunikaty odnoszą się do części województwa śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Są jeszcze alerty pierwszego stopnia. W tym przypadku chodzi o województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie, śląskie, małopolskie, a także o część województwa lubelskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego.

źródło: Onet

Zobacz również: