Lech Wałęsa

Były prezydent dumnie ogłosił, iż funduje sobie „drogą przyjemność”. Według dziennikarzy chodzi o wydatek rzędu 150 tysięcy złotych. Jednocześnie Lech Wałęsa zwrócił się za pomocą mediów społecznościowych o pomoc do internautów.

Lech Wałęsa rozpoczyna budowę

Była głowa państwa postanowiła zainwestować w fotowoltaikę. Gdańszczanin stawia u siebie instalację pozwalającą pozyskiwać energię z promieni słonecznych. Być może powodem takiej decyzji Wałęsy są systematycznie rosnące ceny energii elektrycznej.

Jak dobrze wiemy Lech Wałęsa ma wielki dom. Z pewnością ogrzanie przestronnej willi zlokalizowanej w dużym ogrodzie to spory wydatek w trakcie każdego sezonu grzewczego.

Polityk właśnie ruszył z budową paneli fotowoltaicznych. Oczywiście Wałęsa swoim zwyczajem poinformował o tym opinię publiczną. W mediach społecznościowych pojawił się okolicznościowy wpis wraz ze zdjęciami. Na fotografiach widzimy dumnego prezydenta wraz z ekipą budowlaną.

Warto dodać, iż inwestycja we własną „elektrownię” to niemały koszt. Lech Wałęsa musi wydać około 150 tys. złotych. Niewątpliwie na ogrodzie byłego prezydenta zmieści się sporo paneli słonecznych. Co ciekawe, część z tych instalacji możemy zobaczyć na zdjęciach opublikowanych przez legendę „Solidarności”.

Poruszając temat inwestycji poczynionej przez polityka, warto wspomnieć, iż Lech Wałęsa już wcześniej zapowiedział, że chce zainwestować w odnawialne źródła energii. „Mam z 12-13 tys zł, emerytury, ale co to jest na apetyt byłego prezydenta?! Próbuję zarabiać za granicą i to trochę mi wyrównuje. Teraz fotowoltaikę zakładam w domu, na wstępie trzeba wydać 150 tys zł, więc potrzebne mi pieniądze” – mówił jakiś czas temu w rozmowie z dzienniakrzem kolorowego dziennika.

Przy okazji montażu Lech Wałęsa zwrócił się z prośbą do internautów. „Po zakończeniu prac podam całość kosztów, prosząc o przeliczenie, czy przepłaciłem” – zaapelowała była głowa państwa.

Oczywiście słowa polityka wywołały natychmiastową reakcję internautów. W większości były do pochlebne opinie. „Moim skromnym zdaniem, decydując się na fotowoltaike już Pan zyskał w perspektywie lat nieważne ile Pan zapłacił”, „Brawo,a koszty się zwrócą i przede wszystkim czyste środowisko”, „Czyste środowisko i mniejsze rachunki… choć na początku daje po kieszeni! Brawo za decyzję!” – stwierdzili użytkownicy mediów społecznościowych.

źródło: Super Express

Zobacz również: