atak

Dramatyczne wieści napłynęły z Ukrainy. Rosja zaatakowała Odessę, czyli trzecie najludniejsze ukraińskie miasto. W wyniku bombardowania zginęło już blisko dwadzieścia osób. Niestety liczba ofiar systematycznie rośnie.

Rosjanie zrzucili bomby na Odessę w godzinach nocnych

Rosyjskie armia zrzuciła minionej nocy (ok. godziny 1 czasu lokalnego) rakiety na Odessę. To zamieszkałe przez ponad milion ludzi portowe miasto znajduje się nad Morzem Czarnym. W tej chwili wiemy o blisko dwudziestu osobach, które zginęły w skutek bombardowania.

„W wyniku ataku rakietowego Rosji na Odessę, ukraińskie miasto portowe nad Morzem Czarnym, zginęło co najmniej 17 osób” – przekazały ukraińskie władze. Dodajmy, że tragiczny bilans ofiar rośnie. Wcześniej media donosiły o 14 ofiarach.

Rakiety na Odessę zrzuciły rosyjskie bombowce strategiczne, które działają nad Morzem Czarnym. Wystrzelone przez maszyny pociski trafiły w infrastrukturę cywilną. Jedna z rakiet uderzyła w dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny. Natomiast druga spadła na ośrodek wypoczynkowy.

Jak już wspomieliśmy, jak dotąd wiemy o siedemnastu ofiarach śmiertelnych. W zbombardowanym bloku mieszkalnym zginęło co najmniej 14 mieszkańców. Z kolei trzy osoby poniosły śmierć w rejonie ośrodka wypoczynkowego. Niestety w tym drugim przpadku Rosjanie zabili malutkie dziecko. Co najmniej trzydzieści osób odniosło obrażenia.

Rosyjskie rakiety doprowadziły do pożaru w znajdującym się obok bloku budynku biurowym. Serhij Bratczuk, rzecznik administracji obwodowej przekazał, że aktualnie trwa akcja ratunkowa. Przypuszczalnie pod gruzami mogą nadal znajdować się mieszkańcy zaatakowanego bloku.

Informacja na temat dramatu mieszkańców Odessy błyskawicznie rozeszła się w sieci. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania i zdjęcia, które obrazują ogromne spustoszenie jakiego dokonały rosyjskie rakiety. 

Na jednej z fotografii widzimy częściowo zdewastowany 9-piętrowy budynek mieszkalny. Przed wieżowcem można zobaczyć zniszczony przez pożar sklep.

Także zdjęcia i nagrania z wnętrza zbombardowanego przez Rosję budynku wywołują porażające wrażenie.

Warto podkreślić, iż rosyjskie bombowce zaatakowały Odessę kilkanaście godzin po tym jak Ukraińcy odbili słynną Wyspę Węży.

źródło: rp.pl

Zobacz również: