nie żyje były prezydent

Smutna informacja pojawiła się w mediach społecznościowych. Nie żyje niekwestionowana legenda dziennikarstwa sportowego, która dla sportu poświęciła niemalże całe swoje życie.

Tadeusz Majcherek nie żyje

Na oficjalnym profilu Tour de Pologne na Facebooku opublikowano przykrą wiadomość. Nie żyje legendarny dziennikarz sportowy, Tadeusz Majcherek. Mężczyzna pracował w mediach przez 45 lat. Ogromną pasją zmarłego mężczyzny było kolarstwo. Od lat przeprowadzał rozbudowane relacje z różnych zawodów sportowych w tym z naszego największego, narodowego wyścigu.

Tadeusz Majcherek nie tylko pisał o rowerach i rowerzystach, ale także zajmował się spikerką na zawodach kolarskich. Dziennikarz komentował nie tylko wspomniany Tour de Pologne, ale i Karpacki Wyścig Kurierów czy Wyścig Pokoju.

Informacja o tym, iż Tadeusz Majcherek nie żyje, zaskoczyła jego bliskich znajomych. Dziennikarz sportowy zmarł niespodziewanie. Na tę przykrą wiadomość zareagował świat sportu. Jak już wspomnieliśmy stosowny post zamieścili organizatorzy Tour de Pologne.

Były kolarz Czesław Lang nie krył, że jest bardzo zasmucony z powodu odejścia Majcherka. Działacz sportowy stwierdził nawet, iż śmierć dziennikarza to strata dla wyścigu TdP.

„Dziś rano dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Tadeusza Majcherka, dziennikarza, komentatora sportowego i wielkiego przyjaciela kolarstwa, któremu poświęcił 45 lat i jak sam pisał w jednej z ostatnich wiadomości do Czesława Langa „To było cudowne życie z peletonem przez 45 lat”. Tadeuszu, dziękujemy za Twoje zaangażowanie, profesjonalizm i przyjaźń… Składamy kondolencje z powodu tej straty rodzinie i najbliższym Tadeusza. Spoczywaj w pokoju. Rodzina Tour de Pologne” – przeczytamy na oficjalnym profilu najważniejszego polskiego wyścigu kolarskiego.

Pod wpisem pojawiło się wiele smutnych komentarzy. Użytkownicy ubolewali, iż odeszła legenda dziennikarstwa sportowego. Sympatycy kolarstwa zauważyli, iż coraz mniej jest „fachowców” pokroju Tadeusza Majcherka. „RIP … Legenda Mikrofonu Kolarskiego … spoczywaj w spokoju…”, „Tadeuszu byłeś Wielki i takim Cię zapamiętamy. Żegnaj Przyjacielu do zobaczenia. Spoczywaj w pokoju”, „Odeszła Kolejna Historia Peletonu – Spoczywaj w Pokoju”, „Kolejne pokolenia Wielkich fachowców niestety nas opuszczają. Smutne” – napisali przygnębieni internauci.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: