wybuch gazu

Do makabrycznego wypadku doszło dziś przy jednej z warszawskich ulic. Młody mężczyzna został przygnieciony przez ogormną, betonową płytę. Poszkodowany w zdarzeniu 25-latek może mówić o sporym szczęściu. Co prawda trafił do szpitala, ale incydent mógł się dla niego skończyć dużo gorzej. 

Wypadek miał miejsce w trakcie budowy trasy ekspresowej S17

Z pewnością słowo makabra pasuje idealnie do przerażającego wypadku na budowie trasy ekspresowej S17. 25-letni robotnik wykonywał ostatnie poprawki przed otwarciem nowo wybudowanego węzła w miejscowości Zakręt. Niespodziewanie w pewnym momencie mężczyznę przygniotla wielka, betonowa płyta używana do budowy ekranów dźwiękochłonnych.

Do dramatycznego zdarzenia doszło dzisiaj, 29 czerwca około godziny 16:00. Robotnicy, w tym pechowy 25-latek, mieli zmieniać organizację ruchu na przebudowywanym węźle „Zakręt”. Przypuszczalnie firma wykonujaca roboty chciała je jak najszybciej zrealizować.

Niestety pośpiech w pracy prawdopodobnie przyczynił się do dramatycznego zdarzenia na budowie. W trakcie montażu ekranów akustycznych, młody robotnik uległ makabrycznemu wypadkowi.

„Miał miejsce wypadek w pracy na ul. Trakt Brzeski, na wysokości numeru 180. Betonowa płyta osunęła się na pracownika. Mężczyzna został ranny” – podał Rafał Markiewicz z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Oczywiście na miejscu tragicznego wypadku niemalże natychmiast pojawiły się służby. Przybył zespół pogotowia ratunkowego oraz strażacy. Ratownicy udzielili poszkodowanemu 25-latkowi pierwszej pomocy. Jednakże z uwagi na obrażenia, potrzebny był szybki transport do spzitala. Z tego powodu wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tej chwili młody robotnik znajduje się w jednej z warszawskich lecznic. „25-latek przygnieciony przez płytę, z urazem głowy został przetransportowany do szpitala w Warszawie” – podała Justyna Sochacka, rzeczniczka prasowa LPR. Na placu budowy czynności przeprowadzają funkcjonariusze policji. „Ustalamy okoliczności tego zdarzenia” – powiedział jeden z policjantów z KSP.

źródło: Super Express

Zobacz również: