policja

Dwie kobiety zostały potrącone na pasach w miejscowości Żory w województwie śląskim. Niestety młodsza z nich nie żyje. Są pierwsze ustalenia funkcjonariuszy lokalnej policji w sprawie przebiegu wypadku.

24-letnia rowerzystka ofiarą wypadku na pasach

W czwartek tj. 30 czerwca rano doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Dwie kobiety przeprowadzały rowery przez przejście dla pieszych na Obwodnicy Północnej miasta Żory przy skrzyżowaniu z ul. Wygoda, na wysokości jednego z żorskich zakładów produkcyjnych. Nagle wjechało w nie osobowe volvo. Niestety w wyniku potrącenia jedna z kobiet zmarła. Nie pomogła nawet podjęta przez ratowników reanimacja.

Dużo więcej szczęścia od 24-latki miała 38-latka. Kobieta doznała obrażeń i trafiła do szpitala. Według dziennikarzy jej życie nie jest zagrożone. „Rowerzystki przeprowadzały rowery przez przejście dla pieszych i jeden ze zbliżających się kierowców zatrzymał się przed przejściem, natomiast drugi potrącił obie kobiety. Jedną z nich, dwudziestoczterolatkę ze skutkiem śmiertelnym” – przekazał mł. asp. mgr Marcin Leśniak.

Wstępne ustalenia stróżów prawa wskazują na to, że do wypadku doszło, gdy 35-letni kierowca wyprzedzał samochód ciężarowy, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa kobietom. „Ciężarówka zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, natomiast 35-letni kierowca volvo ominął stojący samochód i wjechał w przeprowadzające rowery przez pasy kobiety” – wyjaśnił przedstawiciel żorskiej policji.

Służby zaznaczyły, że sprawca śmiertelnego potrącenia był trzeźwy. Jednakże mimo to pobrano mu krew do badań. Cały czas trwają również policyjne czynności z jego udziałem. Droga na której doszło do wypadku jest już przejezdna. Trzeba jednak zaznaczyć, że wcześniej w związku z pracami przeprowadzanymi przez służby Obwodnica Północna Żor była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Na szczęście przez ten czas stróże prawa kierowali kierowców na wyznaczone objazdy.

źródło: Dziennik Zachodni

Zobacz również: