Teresa Lipowska z M jak Miłość

Teresa Lipowska należy do jednych z najbardziej lubianych aktorek w naszym kraju. Z tego powodu najnowsza wypowiedź gwiazdy TVP wywarła mocne wrażenie na jej wielbicielach.  

Teresa Lipowska mówi o starości, zdrowiu i wsparciu bliskich

Chociaż 85-letnia artystka ma na swoim koncie mnóstwo ról filmowych i teatralnych, to dla większości Polaków już na zawsze pozostanie Barbarą Mostowiak z „M jak Miłość”. Kobieta jest w serialu od samego początku. Dzięki temu widzi jak hit TVP zmienił się na przestrzeni lat.

W udzielonym niedawno wywiadzie Lipowska wyznała, że to co stało się z produkcją TVP nie do końca jej się podoba. „To już nie jest ten sam serial, zupełnie. Tłumaczy to scenarzystka, że przez 22 lata trudno tę sagę zamykać tylko w kilku osobach, więc musi być znajomy wnuczka, który ma panią, która ma mamę… Ja też myślę, że to już nie jest saga rodu Mostowiaków, natomiast jest to chwilami nawet dydaktyczne, chociaż nie kawa na ławę. Dydaktyczny serial – troszkę o rodzinie, troszkę o miłości… coś tam zostało z tego „M jak miłość”, natomiast z tej sagi Mostowiaków nie tak dużo. Co tu ukrywać, mamy największą oglądalność” – wyjaśniła aktorka.

W tym miejscu warto podkreślić, iż wkrótce Teresa Lipowska będzie obchodzić ważny jubileusz. Otóż w tym roku aktorka świętuje 85. urodziny oraz 65. lecie pracy artystycznej. Z tej racji serialowa Barbara Mostowiak zdobyła się na szczere wyznanie.

Gwiazda TVP ani myśli o przechodzeniu na aktorską emeryturę. Teresa Lipowska nie ukrywa, że jest w świetnej formie. „Na razie jeszcze mnie nie nudzi. Bardzo kocham ekipę, z którą pracuję. Byli dla mnie bardzo pomocni i życzliwi w trudnych chwilach” – powiedziała artystka.

Jednocześnie Lipowska odniosła się do swoich najbliższych. Kobieta nie chciałaby nigdy być ciężarem dla rodziny. Z tego powodu chce jak najdłużej być zdrowa i aktywna. „Chciałabym dożyć jak najdłużej takich lat, żeby coś robić, ale nie być ciężarem dla bliskich. Chciałabym dożyć 90-tki, ale bez specjalnego wsparcia kogoś z zewnątrz… Daj mi Boże jak najwięcej szczęścia i zdrowych lat” – stwierdziła.

źródło: Super Express

Zobacz również: