atak

Zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego mogą niepokoić. Fotografie potwierdzają, że Rosja rozpoczęła groźne dla bezpieczeństwa całej Europy działania. Oto szczegóły całej sprawy.

W obwodzie kaliningradzkim została rozmieszczona broń nowej generacji

Rosja podjęła budzące obawy kroki w obwodzie kaliningradzkim. Otóż Rosjanie rozmieścili potężne rakiety na wybrzeżu wspomnianej rosyjskiej enklawy. Dziennikarze podali, iż jest to broń nowej generacji. Dodajmy, iż jeden z zainstalowanych systemów jest w stanie niszczyć cele na lądzie.

Rosjanie umieścili groźną broń w charakterystycznym miejscu na linii brzegowej obwodu kaliningradzkiego. Konkretnie rzecz biorąc chodzi o niewielką działkę na przylądku Mys Taran. To miejsce znajduje się w połowie linii brzegowej enklawy.

Na potwierdzenie niepokojących wieści z Kaliningradu, media opublikowały fotografie satelitarne dokumentujące rozmieszczenie rosyjskich systemów. Można się z nimi zapoznać poniżej.

https://twitter.com/navalnewscom/status/1542063032733409280

Warto wspomnieć, iż systemy, które Rosjanie rozlokowali przy brzegu Bałtyku to 3K60 Bal i K-300P Bastion-P. „Ten pierwszy wystrzeliwuje przeciwokrętowe pociski Ch-35. Bal ma zasięg około 70 mil morskich (ok. 130 km), a w ulepszonej wersji sięga do 160 mil morskich (ok. 290 km)” – donoszą dziennikarze. „Drugi z systemów to K-300P Bastion-P, który również jest bronią przeciwokrętową, ale swoimi pociskami manewrującymi może także razić cele na lądzie. Ten system ma większy zasięg niż Bal. Jest to około 190 mil morskich (ok. 340 km). Rakiety wystrzeliwane z tego systemu lecą z prędkością 2,5 Macha” – dodali.

Z pewnością zasięg, na który mogą być wystrzeliwane pociski nie napawa optymizmem. Otóż rakieta odpalona z obwodu kaliningradzkiego przy pomocy systemu Bastion-P może dolecieć zarówno do polskiego, jaki i szwedzkiego wybrzeża.

Co ciekawe, fakt dotyczący posiadania przez Rosję wspomnianych systemów był znany Zachodowi już od dawna. Podobnie jak to, że znajdują się one w obwodzie kaliningradzkim. Należy dodać, iż tego typu sprzęt był już wcześniej rozmieszczany. Działo się tak w okresie dużych napięć. A przecież w tej chwili mamy taką napiętą sytuację w Europie.

źródło: Fakt

Zobacz również: