atak

Szokujące wiadomości przekazał przedstawiciel Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi. Okazuje się, że władze białoruskie opracowały specjalny plan ataku na nasz kraj. Oto co zamierza zrobić Aleksander Łukaszenka.

Białoruś obawia się prowokacji ze strony Zachodu

Ta wiadomość może wzbudzić poważne obawy w naszym kraju. Właśnie wyszło na jaw, iż Łukaszenka zlecił opracowanie planu ataku na Polskę. Jego zamierzenia miałyby zostać zrealizowane w sytuacji prowokacji ze strony Zachodu. „Terytorium Polski wraz z infrastrukturą wojskową stanie się priorytetowym celem dla wojsk białoruskich w przypadku ewentualnych zachodnich prowokacji i późniejszego konfliktu. Przyznał to zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi Rusłan Kosygin” – donieśli dziennikarze.

Przedstawiciel Sił Zbrojnych Białorusi podkreślił, iż jego państwo nie cofnie się przed tym, aby w odpowiedni sposób zareagować na decyzje podjęte przez zachodnich przywódców. „Jesteśmy gotowi na różne scenariusze rozwoju sytuacji. Nie chciałbym, aby ten scenariusz miał charakter militarny, ale Zachód musi jasno zrozumieć, że nasza odpowiedź na jakąkolwiek prowokację zbrojną na pewno będzie adekwatna i twarda” – zaznaczył Rusłan Kosygin.

Zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi ocenił, iż zbliżające się wielkimi krokami oddanie do użytku w Polsce bazy obrony przeciwrakietowej to przygotowania do działań wojennych na wschodzie Europy. Stany Zjednoczone i Unia Europejska pod pretekstem powstrzymania zagrożenia ze strony Rosji i Białorusi starają się stworzyć mechanizm tworzenia zgrupowań wojsk i wysyłania ich w kierunku wspomnianych krajów w jak najkrótszym czasie. „W rzeczywistości jest to przygotowanie do prowadzenia operacji wojskowych na kierunku wschodnim” – zauważył wojskowy.

Warto dodać, iż białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka wydał swojemu wojsku konkretny rozkaz. Armia ma skupić się na ośrodkach decyzyjnych w stolicach państw zachodnich po to, aby móc natychmiast zareagować w przypadku ataku na Białoruś.

Co ciekawe, Łukaszenka zaapelował również do Rosji. Białoruski prezydent wezwał rosyjskie władze do tego, aby były gotowe do reakcji na agresję Zachodu „w ciągu 24 godzin”.

źródło: Onet

Zobacz również: