Andrzej Duda
Foto: YouTube

Najnowsze słowa prezydenta mogą zdumieć część społeczeństwa. Andrzej Duda zwrócił się z apelem do Polaków. „Proszę, żebyście trochę zacisnęli zęby” – powiedziała głowa państwa. Z jakiego powodu polityk wypowiedział tak zaskakujące słowa?

Bezpośrednie słowa prezydenta Andrzeja Dudy na temat inflacji

Głowa państwa zabrała głos w sprawie inflacji. Doszło do tego w trakcie spotkania z mieszkańcami powiatu lipskiego, które odbyło się w Lipskim Centrum Kultury. Andrzej Duda długo tłumaczył niepokojące zjawisko wzrostu cen.

W czasie swojego wystąpienia Andrzej Duda zaapelował do Polaków. „Jak państwo wiecie i widzicie, nie jest to łatwe. Bardzo trudno jest zatrzymać inflację. Proszę, żebyście państwo byli dobrej myśli. Proszę, żebyście trochę zacisnęli zęby i byli optymistami” – podkreślił prezydent.

Głowa państwa zapewniła, że polskie władze robią wszystko co w ich mocy, aby pomóc mieszkańcom naszego kraju. „Działamy na co dzień i czuwamy. Czynimy teraz także i wszystko, żeby jak najbardziej zminimalizować presję inflacyjną” – przyznał.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, iż winę za tak wysoki wskaźnik inflacji ponoszą czynniki zewnętrzne. „Kto parę lat temu myślał, że którykolwiek kraj będzie szczęśliwy z powodu, że ma 7 proc. inflacji? Dzisiaj musimy się pogodzić z tym, że mamy naście procent inflacji i starać się jakoś zaradzić tej sytuacji w momencie, w którym ceny paliw, od których wiadomo, że zależy mnóstwo cen, po prostu szaleją. I to dzieje się w aspekcie światowym. Bardzo trudno jest temu przeciwdziałać” – dodała głowa państwa.

Prezydent wspomniał o konkretnych działaniach podejmowanych przez rząd w celu walki z inflacją. Pozytywnie ocenił obniżanie i zdejmowanie podatków oraz wprowadzenie wakacji kredytowych.

Prezydent wytłumaczył również, iż nadejście inflacji nie ma żadnego związku z prowadzoną od 2015 roku polityką socjalną rządu. „Nikt z nas się nie spodziewał, że to do nas przyjdzie. Nie wywołaliśmy wojny w Ukrainie, nie wywołaliśmy pandemii koronawirusa, nie przynieśliśmy jej tutaj do naszego kraju. (…) Ceny rosną i też nie mamy na to żadnego wpływu. Musimy to jakoś przetrzymać. Proszę państwa, żebyśmy byli razem i żebyśmy byli silni” – zaznaczył Andrzej Duda.

źródło: se.pl

Zobacz również: