atak

Rosyjska armia zanotowała kolejną spektakularną porażkę. Wydaje się, że po takim ciosie, który jednocześnie skompromitował rosyjskie siły zbrojne, świat może odetchnąć z ulgą.

Rosjanie stracili elitarną grupę wojskowych

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła rozmowę rosyjskiego żołnierza, której treść potwierdza ogromne straty armii rosyjskiej. Podsłuchany wojskowy wyznał swojej małżonce, iż Rosja straciła elitarne oddziały Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Niewątpliwie członkowie Zachodniego Okręgu Wojskowego uchodzili za elitę wojskową. Byli specjalnie przeszkoleni do ewentualnej walki z siłami NATO. Tymczasem zginęli z rąk ukraińskich żołnierzy. Należy zaznaczyć, iż Zachodni Okręg Wojskowy tworzyły m.in. jednostki stacjonujące w Moskwie, Sankt Petersburgu.

Jak dowiadujemy się z rozmowy, jednostki Zachodniego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej zostały kompletnie rozbite przez Ukraińców. Dodajmy, iż ocaleli tylko ci, którzy odmówili udziału w wojnie.

„Zachodniego Okręgu już nie ma. Zostali tylko w Rosji, ci co odmówili. Nie ma oficerów, wszyscy zginęli. Było tu piętnastu, konkretnie naszych. No i piętnastu naszych oficerów tu zginęło. W zasadzie wszystkich brakuje. Nie ma oficerów, nie ma kierowców, nie ma nikogo” – powiedział żonie nagrany przez SBU żołnierz.

Z wypowiedzi Rosjanina wynika, że zdaje sobie on sprawę, że nowi rekruci są krótko mówiąc wysyłani na pewną śmierć. „Ochotnicy to żywe mięso [armatnie]. Piechota i zwiad to żywe mięso” – stwierdził rosyjski wojskowy.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawniła, iż podsłuchany Rosjanin znajduje się razem ze swoim oddziałem w obwodzie charkowskim. Własnie w tym rejonie siły rosyjskie mają prowadzić zwiad lotniczy w kierunku Charkowa. W ten sposób chcą poznać lokalizację wojsk ukraińskich. Ukraińcy podali również, iż Rosja nadal kontynuuje intensywny ostrzał artyleryjski pozycji ukraińskich w okolicach Charkowa, Starego Sałtowa, Rubiżnego i Czepila.

Wspomnianą w artykule rozmowę można odsłuchać w mediach społecznościowych. Poniżej zamieszczamy wpis z Twittera, który umożliwia zapoznanie się ze słowami rosyjskiego żołnierza.

Podsumowując można pokusić się o przypuszczenie, iż świat nie musi aż tak bardzo obawiać się wojsk rosyjskich. Jeśli bowiem elity rosyjskich sił zbrojnych zostały całkowicie rozbite przez Ukraińców, to wydaje się, że w starciu z świetnie wyszkolonymi żołnierzamy NATO nie mają żadnych, nawet najmniejszych szans.

źródło: o2.pl

Zobacz również: