wybuch gazu

Siły zbrojne Ukrainy odnotowały kolejny sukces. Tym razem, ukraińscy żołnierze zlikwidowali rosyjskiego podpułkownika. Dodajmy, iż nagranie z ostatnich chwil jego życia krąży w sieci. Niewątpliwie to dość mocny film.

Siergiej Gundorow – pilot pierwszej klasy został zlikwidowany przez Ukraińców

Rosja poniosła kolejną poważną stratę. Nie żyje wysoki rangą wojskowy. Żołnierz zginął w trakcie wojny w Ukrainie. Informację dotyczącą śmierci doświadczonego przedstawiciela armii rosyjskiej przekazał pułkownik Sił Zbrojnych Ukrainy, bloger Anatolij Sztefan. „Pilot pierwszej klasy, podpułkownik Siergiej Gundorow został oficjalnie zdenazyfikowany i zdemilitaryzowany” – podał Sztefan.

Warto zwrócić uwagę, iż Siergiej Gundorow był lotnikiem i dowódcą 55. oddzielnego pułku helikopterowego. Dodajmy, iż jego jednostka uczestniczyła w atakach na ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej.

https://twitter.com/KilledInUkraine/status/1538026826148159488

W sieci pojawiło się nagranie ukazujące ostatnie chwile życia wojskowego. Film ze zniszczenia rosyjskiego śmigłowca, którym kierował Gundorow, opublikował w internecie Dmytro Kucharczuk, dowódca batalionu „Kijów”. Trzeba przyznać, że to dość mocne wideo.

Media donoszą, iż rosyjski podpułkownik zginął w okolicach Zaporoża. Gundorow leciał bojowym śmigłowcem Mi-28. Nagle maszyna została zestrzelona przez żołnierzy pułku „Azow”. Do zdarzenia doszło 16 czerwca.

Zdaniem Ukraińców Rosja ponosi na wojnie poważne straty

Sztab generalny ukraińskiej armii przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż Rosja ponosi ogromne straty w dowództwie wojsk powietrznodesantowych. Z tego powodu jest zmuszona rekrutować do służby oficerów rezerwy, podpisując z nimi krótkie, trzymiesięczne kontrakty.

Według danych ukraińskich sił zbrojnych z poniedziałku 20 czerwca, od początku wojny w Ukrainie zginęło około 33,8 tys. żołnierzy rosyjskiej armii. Przy czym ok. 200 wojskowych zostało zlikwidowanych w ciągu ostatniej doby. Ukraińcy podkreślili, iż Rosja notuje największe straty na kierunkach Bachmutu i Zaporoża.

Niewątpliwie dużym problemem dla armii rosyjskiej jest fakt, iż giną nie tylko szeregowi wojskowi. Systematycznie pojawiają się wiadomości o zgonach kolejnych wysokich rangą rosyjskich wojskowych. Jak wiadomo, nie jest łatwo w szybkim czasie zastąpić doświadczonego i oddanego żołnierza.

źródło: o2.pl

Zobacz również: