atak

Ukraina odnotowała kolejny spektakularny sukces. Z kolei armia rosyjska odniosła dotkliwe straty. Dodajmy, iż wszystko zostało uwiecznione na nagraniu, które w tej chwili bije rekordy popularności. Internauci wpadli niemalże w euforię.

Rosyjska armia straciła magazyn z amunicją oraz wyrzutnię rakiet

Ukraińskie media podały, iż wojsko tego kraju może pochwalić się kolejną udaną operacją przeciw Rosji. Tym razem żołnierze sił lądowych Ukrainy zniszczyli skład amunicji, wykorzystywanej przez rosyjską armię. Dziennikarze dodali, iż Rosjanie stracili także wyrzutnię rakiet Grad.

Pociski Grad to popularna wśród wojsk na całym świecie wyrzutnia. Powstała w latach 60. XX wieku w Związku Radzieckim z myślą o artylerii dywizyjnej. Eksperci zwracają uwagę, iż system tej wyrzutni posiada aż 40 prowadnic rurowych. Co ciekawe, wystrzelenie wszystkich jest możliwe w zaledwie 20 sekund.

Dziennikarze podkreślili, iż sukces sił militarnych Ukrainy został osiągnięty dzięki pracy artylerzystów i zwiadowców powietrznych. To właśnie oni zdołali odkryć miejsce, w którym Rosjanie i ich sojusznicy składowali amunicję i broń. Dodajmy, iż nie ujawniono, w którym dokładnie miejscu doszło do udanego ataku sił lądowych Ukrainy. Nie została podana również data tego zdarzenia.

Natomiast cały atak uwieczniono na nagraniu. Akcję przedstawiono z perspektywy jednego z ukraińskich żołnierzy uczestniczących w operacji. Film szybko trafił do internetu. Internauci są pełni podziwu dla działań ukraińskich wojskowych.

„Chwała Ukrainie!”, „Dobra robota (…)! Sprawili tyle cierpień naszemu krajowi. Chwała Ukrainie”, „Chwała ukraińskiej armii! Chwała naszym żołnierzom! Chwała wszystkim, którzy walczą ze złem!” – zachwycali się nagraniem użytkownicy popularnego serwisu.

Bez wątpienia dobrego nastroju internautów, a przede wszystkim Ukraińców, nie podzielają Rosjanie. W końcu to kolejna spektakularna porażka rosyjskiej armii. Wydaje się, że najeźdźcy boleśnie odczują utratę wyrzutni Grad i całego magazynu z amunicją.

źródło: o2.pl

Zobacz również: