atak

Dramatyczne wieści napłynęły z województwa mazowieckiego. W jednym z miast rejonu doszło do ataku nożownika. Ofiara trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Oto kulisy tego groźnego zdarzenia.

Do ataku nożownika doszło przed zakładem PKN Orlen w Płocku

Informację o ataku nożownika podała jako pierwsza znana stacja radiowa. „We wtorek wczesnym rankiem mężczyzna zaatakował nożem ochroniarza przy bramie wjazdowej do zakładów PKN Orlen w Płocku. Napastnik został zatrzymany, a ofiara w ciężkim stanie trafiła do szpitala” – przekazali dziennikarze.

Przedstawiciele mediów poinformowali, iż do ataku doszło przed godz. 5 rano. Sprawca tj. 42-letni mężczyzna podjechał samochodem do bramy wjazdowej płockich zakładów. Następnie wysiadł z auta i ugodził nożem ochroniarza.

Warto zaznaczyć, iż dramatyczne zdarzenie potwierdzili przedstawiciele PKN Orlen w specjalnie wydanym komunikacie. „Potwierdzamy, że dzisiaj w godzinach porannych doszło do incydentu, w wyniku którego ranny został pracownik ORLEN Ochrony. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono pomocy, służby Koncernu zadziałały zgodnie z procedurami. Do zdarzenia doszło poza terenem Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. Obecnie odpowiednie organy ścigania prowadzą działania wyjaśniające. PKN ORLEN jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego pracownika ORLEN Ochrony” – poinformowała firma.

Dziennikarze donieśli także, że w samochodzie nożownika dokonano interesującego odkrycia. W pojeździe napastnika funkcjonariusze mieli znaleźć broń i dwa granaty – prawdopodobnie hukowe. Z kolei sam sprawca miał na sobie kamizelkę taktyczną.

Całe zdarzenie widzieli pozostali pracownicy zakładu, którzy ruszyli rannemu koledze z pomocą. Prawdopodobnie to oni obezwładnili nożownika. Zaatakowany mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Media podkreślają, iż 42-letni sprawca zachowywał się irracjonalnie. Mówił że jest żołnierzem sił specjalnych i wykonuje rozkazy.

źródło: RMF FM, Interia

Zobacz również: