wybuch gazu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega. W trzynastu województwach naszego kraju zrobi się niebezpiecznie. Oto czego dotyczą wydane przez IMGW alerty oraz jak długo będą obowiązywać.

IMGW alarmuje. Nadciągają burze i silny wiatr

Specjaliści IMGW ostrzegają przed nadchodzącymi burzami z gradem. W niektórych regionach kraju niebezpieczne zjawiska mogą wystąpić już od godz. 7.30. Meteorolodzy przewidują, iż we wtorek zjawiska te pojawią się we wszystkich województwach z wyjątkiem: pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Warto podkreślić, iż alert obejmuje trzynaście województw. Synoptycy wydali ostrzeżenia I stopnia przed opadami z gradem. Niebezpiecznie ma być w godzinach 13:00-15:00. Przy czym, na wschodzie i w centrum Polski burze z gradem mogą utrzymać się aż do piątku.

W regionach, które zostały objęte ostrzeżeniem, w dniu 7 czerwca mają wystąpić burze. Zjawiskom tym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Dodajmy, iż lokalnie trzeba liczyć się z opadami gradu.

Stosowny komunikat pojawił się między innymi na oficjalnym profilu IMGW w mediach społecznościowych. „Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22°C na zachodzie do 27°C na wschodzie, a lokalnie na południu do 28°C. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h” – przeczytamy na Twitterze.

Warto pamiętać, iż każdy z nas może na bieżąco śledzić aktualną sytuację pogodową w naszym kraju. Pracownicy IMGW systematycznie publikują ewentualne ostrzeżenia na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

źródło: Interia

Zobacz również: