Łukasz Szumowski odchodzi minister zdrowia

Łukasz Szumowski był pierwszym ministrem zdrowia, który walczył z pandemią koronawirusa. Po odejściu z resortu zdrowia zniknął na jakiś czas z przestrzeni publicznej, później wrócił do pracy w szpitalu, a teraz, wraca na przysłowiowy stołek. Właśnie poinformowano o nowym stanowisku Szumowskiego.

Jest nowe stanowisko dla byłego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego

O sprawie informuje portal Interia.pl, który cytuje oficjalny komunikat Agencji Badań Medyczynych. To właśnie tam zatrudnienie znalazł były minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Wiadomo, czym będzie się zajmował.

„Szumowski objął funkcję krajowego reprezentanta w ramach jednostki POLCRIN.” – donoszą rzeczone źródła. Dla przeciętnego zjadacza chleba niewiele to mówi, zatem wyjaśnijmy, na czym polega nowa praca Szumowskiego.

„POLCRIN to krajowa sieć ośrodków prowadzących badania kliniczne produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Jest także częścią Europejskiej Sieci Infrastruktur Badań Klinicznych.” – wyjaśniają dziennikarze Interii. To właśnie tymi badaniami zarządzać będzie Łukasz Szumowski.

Przypomnijmy, że Szumowski jest kardiologiem. Posiada tytuł prof. dr hab. n. med. Jest Dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowego Instytutu Badawczego. W przeszłości był między innymi ministrem zdrowia oraz posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: Interia, media

Zobacz również: