Władimir Putin Rosja

Władimir Putin poniósł kolejną stratę. Tym razem, Ukraińcy zabili jednego z sojuszników prezydenta, na którego mógł liczyć zwłaszcza w 2014 r. podczas aneksji części terytorium Ukrainy.

Zabity separatysta wspierał Putina walcząc z Ukraińcami w obwodzie ługańskim

W trakcie wojny na Ukrainie, a zwłaszcza w toku wielkiej ofensywy na wschodzie kraju, Władimir Putin może liczyć nie tylko na armię rosyjską. Ważnym ogniwem są również separatyści z samozwańczych republik, które zostały utworzone na terytorium Ukrainy.

Okazuje się jednak, że liczba sojuszników Putina maleje. W mediach społecznościowych właśnie pojawiła się informacja o tym, iż nie żyje jeden z przywódców ługańskich separatystów – Michaił Kiszczyk pseudonim Misza Czeczen.

Jak donieśli dziennikarze zmarły miał wiele na sumieniu. „Jego oddział regularnie brał udział w napadach i grabieżach” – podały media. Putin mógł liczyć na Miszę Czeczena zwłaszcza w 2014 r., gdy bojownik stanął na czele jednego z batalionów kozackich walczących po stronie samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej. Natomiast w 2016 r. Kiszczyk miał się zajmować przemytem na terenie wschodniej Ukrainy.

Dodajmy, że oprócz redaktorów znanego, niezależnego, białoruskiego portalu informacyjnego, wiadomość o śmierci Michaiła Kiszczyka potwierdził Siergiej Kozłow, premier separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej.

„Dowódca 11 batalionu armii samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej, podpułkownik Michaił Kiszczyk, lepiej znany jako Misza „Czeczen”, zginął podczas rosyjskiej ofensywy rozpoczętej na wschodzie Ukrainy” – przyznał Kozłow.

Bojownik Ługańskiej Republiki Ludowej miał zginąć podczas walk w pobliżu miejscowości Kreminna w obwodzie ługańskim. Nie wiemy kiedy dokładnie Ukraińcy zabili separatystę. Wiadomo natomiast, że już odbył się jego pogrzeb.

W mediach społecznościowych pojawiło się nawet nagranie z uroczystości pogrzebowych Michaiła Kiszczyka. Na filmie widzimy żałobników zebranych nad zwłokami zabitego. Co ciekawe, czerwona trumna, w której Misza Czeczen został pochowany, była otwarta w momencie nagrywania materiału.

Niewątpliwie straty rosyjskiej armii w wojnie na Ukrainie systematycznie rosną. Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że od początku inwazji tj. 24 lutego śmierć poniosło ok. 20 800 żołnierzy Władimira Putina.

źródło: onet.pl

Zobacz również: