odwet rosjan

Tak, jak zapowiadali, tak zrobili. Rosjanie wprowadzili kolejne odwetowe decyzje w związku z sankcjami, nakładanymi na ich kraj za rozpoczęcie wojny na Ukrainie. Tym razem sankcję „uderzyły” w Wielką Brytanię.

Rosjanie nakładają sankcję na Wielką Brytanię

Z rosyjskich sankcji mało kto sobie cokolwiek robi. Kto zresztą chciałby podróżować do tego kraju i po co? Na pewno nie premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Właśnie władze rosyjskie poinformowały o sankcjach nałożonych na niego oraz najważniejszych polityków w jego gabinetach.

To odpowiedź na sankcje, które Wielka Brytania nałożyła na Rosję oraz na znaczącą pomoc dla Ukrainy. Trzeba przyznać, że Brytyjczycy obok Amerykanów i Polaków są krajem, który niesie największą pomoc dla Ukraińców.

„Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało zakaz wjazdu do Rosji dla brytyjskich władz. Na liście osób objętych zakazem znalazł się premier Boris Johnson oraz ministrowie jego gabinetu.” – czytamy w portalu Onet.pl.

Rosja przygotowuje się też do kolejnych sankcji. Tym razem mowa o Stanach Zjednoczonych. Kreml ostrzegł Amerykanów, że jeżeli Ci wciąż będą wspierać Ukrainę, muszą liczyć się ze zdecydowaną odpowiedzią Rosji. Rosjanie zażądali porzucenia pomysłu Amerykanów o dostarczeniu ciężkiej broni i śmigłowców. Część ekspertów uważa nawet, że Rosjanie oprócz sankcji są w stanie ostrzeliwać amerykańskie konwoje, transportujące broń dla Ukrainy.

źródło: Onet, media

Zobacz również: