nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Trwa wojna na Ukrainie. Z każdym dniem pojawiają się informacje o kolejnych ofiarach. W trakcie działań zbrojnych często życie tracą nie tylko zawodowi żołnierze, ale i ludzie, których na co dzień znamy ze sportowych aren. Właśnie opublikowano tragiczne wieści. Nie żyją kolejni ukraińscy sportowcy, w tej liczbie mistrz świata.

Znani sportowcy giną podczas walk na froncie

W mediach społecznościowych pojawiła się smutna wiadomość. Podczas obrony Mariupola na Ukrainie Rosjanie zabili 30-letniego ukraińskiego sportowca. Chodzi o mistrza świata w kickboxingu Maksyma Kagala.

Warto podkreślić, iż 30-latek był pierwszym mistrzem świata w kickboxingu pochodzącym z Ukrainy. Kagal wywalczył pas mistrzowski federacji ISKA. Po rozpoczęciu wojny dołączył do azowskiego oddziału specjalnego. „Śpij spokojnie, bracie. Spoczywaj w pokoju. Pomścimy twoją śmierć” – przyznał trener zawodnika Oleg Skirta.

Rosjanie nie mają litości dla nikogo. Świat sportu okrył się żałobą

Niestety to nie jedyna smutna wiadomość. W ostatnich dniach życie stracili również inni sportowcy z Ukrainy. 25 marca w walkach z okupantem zginął były zawodnik klubu piłkarskiego Krywbas Krzywy Róg – Wołodymyr Kolesynk. „To prawdziwy bohater. Poszedł bronić Ukrainy od pierwszych dni wojny. Po rosyjskiej inwazji na pełną skalę bohater został ciężko ranny podczas walk w Awdijewce” – dowiemy się z wpisu na oficjalnym profilu klubu.

Z kolei burmistrz Irpienia Aleksander Markushin przekazał, iż nie żyje Igor Sukhih, zawodnik lokalnego klubu ATO-Irpin. Warto podkreślić, że przed śmiercią piłkarz dokonał bohaterskiego czynu. Ewakuował z miasta ponad 20 cywilów. „Zmarł na moich oczach. To wielka tragedia dla nas wszystkich. Igor miał tu wielu przyjaciół. To jeszcze większa tragedia dla jego rodziny. Rodzice stracili syna, żona męża, a dwoje dzieci ojca” – przyznał Markushin.

Kolejną ofiarą rosyjskiej agresji jest młody sztangista Atanas Iwanow. Mężczyzna zginął podczas walk o Mariupol. O jego śmierci poinformowali przedstawiciele Regionalnego Liceum Sportowego w Zaporożu, którego absolwentem był Iwanow.

Wspomniani powyżej Ukraińcy to kolejni przedstawiciele świata sportu, którzy zostali zabici przez Rosjan. Wcześniej zginęli m.in. Wołodymyr Rochowski (były piłkarz Szachtara Donieck), Bohdan Popowa (młody koszykarz), Jewhen Małyszew (biathlonista), Dima Martynenko (piłkarz FC Hostomel), Witalij Sapilo (zawodnik klubu Karpaty Lwów), czy Artem Priymenko (mistrz Ukrainy w sambo).

źródło: TVP Info, media

Zobacz również: