Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy w mocnych słowach ostrzega kraje NATO. Wołodymyr Zełenski przewiduje, iż jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, niebawem Rosja zaatakuje kolejne państwa. 

Prezydent Zełenski apeluje o ciężkie sankcje wobec Rosji

W mediach społecznościowych właśnie pojawiło się kolejne wystąpienie ukraińskiego przywódcy. Wołodymyr Zełenski wypowiada w nim niezwykle mocne słowa. Polityk zwraca się bezpośrednio do członków Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. „Wielokrotnie przekonywałem NATO, że jeśli nie będzie ciężkich sankcji przeciwko Rosji, to Rosja będzie uderzać w nich. Mieliśmy rację. Jeżeli nie zamkniecie naszego nieba, wówczas te rosyjskie rakiety wpadną na wasze terytorium, na terytorium NATO” – nie kryje przywódca Ukrainy.

Tradycyjnie Zełenski odniósł się do najnowszych wydarzeń na froncie. „Przechodzimy najstraszniejszą próbę naszej historii i naszego życia” – przyznał prezydent. „Dziś 18. dzień naszej wojny o Ukrainę. Początek dzisiejszego dnia był czarny. Bomby znów uderzały w nasze państwo. Trzydzieści rakiet spadło tylko na obwód lwowski. Tam nie było nic, co mogłoby stanowić zagrożenie dla Rosji i było to tylko 20 km od granic NATO” – relacjonuje ukraiński przywódca.

Jednocześnie Wołodymyr Zełenski nie traci ducha. Charyzmatyczny polityk nieustannie mobilizuje swoich rodaków do walki o ojczyznę. „Wygramy, tak jak my Ukraińcy potrafimy to robić. Zawsze będziemy pamiętać o swoich. Tych, którzy są nasi duchem, sercem i szczerością” – podkreślił.

„Przechodzimy najstraszniejszą próbę naszej historii i naszego życia. Bronimy tego, co jest dla nas najcenniejsze. Będziemy się trzymać razem, będziemy walczyć i pokonamy wroga” – stwierdził Zełenski.

Przywódca Ukrainy zabrał także głos na temat swojej niedzielnej wizyty w szpitalu. Zełenski odwiedził w lecznicy rannych ukraińskich żołnierzy. „W tym szpitalu leczą także rosyjskich żołnierzy. W jednym pokoju leżą z ukraińskimi żołnierzami. Dostają takie samo wsparcie. To są ludzie, którzy walczyli przeciwko nam. Ale lekarze ukraińscy takich żołnierzy ratują. Wiedzą, że to są ludzie, a nie zwierzęta. W związku z tym, chcę, abyśmy wszyscy okazali się ludźmi” – powiedział prezydent.

źródło: onet.pl

Zobacz również: