Wołodymyr Zełenski

Trwa wyniszczająca dla obu stron wojna na Ukrainie. I choć na ten moment wygląda wszystko na to, że w przewadze są Rosjanie, który docierają do bram Kijowa, to Władimir Putin nie mógł przypuszczać, że spotka się aż z takim oporem ze strony Ukraińców. Straty, które poniosła Rosja, a także Ukraina są ogromne. A przecież to dopiero regularnej dzień otwartej wojny.

Bilans wojny na Ukrainie. Tragiczne liczby pokazują skalę działań zbrojnych

Nie ustaje konflikt na Ukrainie. Rosja z pełną stanowczością atakuje ukraińskie terytorium, próbując zdobyć Kijów i obsadzić w nim swój marionetkowy rząd. Władimir Putin ponosi jednak gigantyczne koszty operacji zbrojnej. Zapewne nie myślał o nich nawet w najbardziej czarnych snach.

Właśnie pojawiły się liczby, ilu rosyjskich żołnierzy nie żyje oraz jakie straty w sprzęcie ponieśli Rosjanie. Są też dane z drugiej strony. Nie żyje również wielu Ukraińców, w tym niestety, cywilów.

Okazuje się, że od wczoraj, czyli od rozpoczęcia regularnej wymiany ognia, do dzisiaj (godziny 15:00) Rosjanie stracili już około 50 czołgów, ponad 500 pojazdów opancerzonych, 10 samolotów, 7 helikopterów, a śmierć poniosło aż 2800 żołnierzy.

Jezeli te informacje się potwierdzą, to Rosja jeszcze nigdy nie poniosła aż tak olbrzymich strat w żadnym konflikcie zbrojnym, który rozpętała, a biorąc pod uwagę, że regularna bitwa na Ukrainie trwa dopiero dwa dni, to bilans jest bardzo tragiczny.

Kreml podaje z kolei, jakie straty ponieśli Ukraińcy. W raporcie nie pojawiła się jednak liczba zabitych żołnierzy. Według nieoficjalnych informacji szacuje się ich na kilkuset oraz cywilów, którzych, jak donoszą ukraińskie źródła zabitych zostało około kilkudziesięciu.

  1. Pierwsza dama Ukrainy zabrała głos. Wzruszające słowa żony Wołodymyra Zełenskiego
  2. Ukraińskie samoloty nad Polską. Radary wykryły aż cztery maszyny
  3. Joe Biden wygłosił orędzie. Odpowiedział, czy Stany Zjednoczone wyślą żołnierzy na Ukrainę. Są też nowe sankcje

Zobacz również: