wypadek drogowy

Z OSTATNIEJ CHWILI. Portal Goniec.pl donosi o ogromnej ewakuacji w jednej z warszawskich szkół. Z budynku ewakuowano około 450 osób. Policja potwierdza ustalenia dziennikarzy, udzielając dodatkowych informacji.

Ewakuacja warszawskiej szkoły. Na miejscu policja i saperzy

Mrożące krew w żyłach sceny wydarzyły się w szkołe podstawowej przy ulicy Podróżniczej na Białołęce. To właśnie z tego budynku ewakuowano 450 osób. Na miejscu pracuje policja oraz zespół saperski.

„W poniedziałek rano, robotnicy pracujący przy rozbudowie szkoły podstawowej przy ulicy Podróżniczej na Białołęce znaleźli niewybuch najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.” – czytamy w relacji portalu Goniec.pl.

Starsi uczniowie zostali samodzielnie zwolnieni do szkoły, a młodszych, którzy zebrali się w miejscu ewakuacji, musieli odebrać rodzice. Więcej informacji udzieliła już policja.

„Potwierdzam, mamy niewybuch na terenie szkoły, który został znaleziony podczas prac remontowych boiska. Został wykopany przez robotników. Obecnie policjanci zabezpieczają teren szkoły, w oczekiwaniu na przyjazd saperów, którzy zajmą się niewybuchem” – przekazała Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI w Warszawie, w rozmowie z portalem Goniec.pl.

Z ostatnich informacji przekazywanych przez media wynika, że saperzy są już na miejscu i zabezpieczają niewybuch. Wkrótce ma się odbyć jego transport w bezpieczne miejsce, gdzie najprawdopodobniej dojdzie do jego wysadzenia.

źródło: Goniec.pl, Twitter

Zobacz również: