ojciec zamordował syna

Dopiero, co wczoraj informowaliśmy o śmierci Witolda Paszta, a dziś, niestety media obiegła kolejna smutna informacja. Zmarł ceniony dziennikarz Gazety Wyborczej. Wiadomo, że od lat chorował. Mimo tego, nie poddawał się.

Jerzy Szperkowicz nie żyje. O śmierci dziennikarza poinformowała Gazeta Wyborcza

To właśnie na łamach Gazety Wyborczej publikował Jerzy Szperkowicz. Był jej jednym z pierwszych autorów. Pisał dla „GW” w latach 1989-1994.

Jerzy Szperkowicz zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 88 lat. „W maju 2021 roku mówił, że wciąż liczy na to, że będzie mógł dokończyć swoje śledztwo. Choć od lat chorował, marzył, by wrócić w rodzinne strony i ustalić miejsce, w którym sąsiedzi pochowali jego rodziców.” – czytamy jego wspomnienie na łamach Gazety Wyborczej.

Był mężem Hanny Krall. To ona w rozmowie z „GW” potwierdziła smutne doniesienia o śmierci męża. Jerzy Szperkowicz urodził się w 1934 roku w Wilnie. Jeszcze na studiach współpracował z „Życiem Białostockim”, a od 1958 roku przez 18 lat był korespodentem „Życia Warszawy” w Moskwie.

Współpracował też z innymi mediami, a w szczególności w latach 1989-1994 z „Gazetą Wyborczą”. „Jerzy Szperkowicz nie ograniczał się wyłącznie do dziennikarstwa. W 1979 r. na deskach Teatru Popularnego w Warszawie pojawiła się jego sztuka „Stara sprawa”.” – wspomina jego postać portal Goniec.pl.

Na koncie miał liczne publikacje, felietony, wiersze, tomiki poezji oraz książki. Przez 64 lata był mężem Hanny Krall.

źródło: Gazeta Wyborcza, Goniec.pl

Zobacz również: