nie żyje aktorka

Smutne wieści przekazuje portal TVP Info. Nie żyje Jarosław Marek Rymkiewicz. „Odszedł wielki Polak” – pisze z kolei na Twitterze Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki.

Nie żyje poeta Jarosław Marek Rymkiewicz

Jarosław Marek Rymkiewicz był poetą, eseistą, dramaturgiem i krytykiem literackim. Jako pierwszy o śmierci Rymkiewicza poinformował portal TVP Info, powołując się na informacje uzyskane od syna pisarza. Jarosław Marek Rymkiewicz zmarł w wieku 86 lat.

Swój pierwszy tomik wierszy Rymkiewicz wydał w 1957 roku, miał tytuł „Konwencje”. Następnie ukazały się takie tomiki, jak: „Człowiek z głową jastrzębia”, „Metafizyka” czy „Co to jest drozd”. „W latach 60. publikował co kilka lat nowe komedie i tragifarsy pisane bujnym, wręcz barokowym językiem.” – dodaje portal TVP Info.

W 2016 roku Jarosław Marek Rymkiewicz otrzymał wyróżnienie z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. W tym samym roku otrzymał nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego.

Rymkiewicza żegnają dziś najbardziej prominentni politycy w kraju. „Odszedł wielki Polak.Tak chyba najkrócej można napisać o Jarosławie Marku Rymkiewiczu. Oczywiście był także wielkim poetą, obsypanym nagrodami literackimi, uznawanym przez wielu za współczesnego Wieszcza.” – napisał między innymi Mateusz Morawiecki.

„Ogromnie smutna wiadomość: odszedł Jarosław Marek Rymkiewicz, wielki poeta i intelektualista. Patriota, autorytet, jak mało kto rozumiał i kochał Polskę. Cześć Jego Pamięci! RIP.” – dodaje Piotr Gliński.

„W czwartek, 3 lutego zmarł Jarosław Marek Rymkiewicz. Wielki Poeta, największy z nam współczesnych, profesor literatury, eseista, dramaturg, pisarz. Kochał Polskę. Ukształtował myślenie wielu z Polaków. Nie da się opisać literatury polskiej bez Niego. Mistrzu, kochamy Cię i dziękujemy.” – napisała Joanna Lichocka.

Cześć jego pamięci.

źródło: TVP Info, Twitter

Zobacz również: