wypadek dziecko

Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje gwiazdor muzyki disco polo. Artysta przegrał walkę z ciężką chorobą. Wielbiciele muzyka są zrozpaczeni.

Zmarły był związany z nurtem disco polo od samego początku jego istnienia

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, iż nie żyje Jerzy Jurowiec. Mężczyzna był muzykiem znanego w latach 90. zespołu disco polo „As”. Zespół rozpoczął działalność w 1992 r. Przez lata występów zyskał popularność tworząc taneczne i łatwo wpadające w ucho przeboje.

„As” był obecny na polskiej scenie muzycznej do 1999 r. To właśnie wówczas disco polo zaczęło stawać się coraz mniej popularne. Ku zaskoczeniu wielbicieli tego typu muzyki, ekipa wznowiła działalność w 2017 r. Muzycy znowu zaczęli nagrywać piosenki, które stawały się hitami.

Dodajmy, iż band „As” tworzyli Adam Snarski, Sławomir Trofimiuk i Jerzy Jurowiec. Niestety, ten ostatni jakiś czas po reaktywacji zapadł na groźną chorobę. Teraz okazało się, iż 60-letni artysta disco polo nie żyje.

Smutną wiadomość o śmierci muzyka przekazał jego kolega z zespołu – Sławomir Trofimiuk. „Z ogromnym smutkiem przekazujemy informację, iż po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas w dniu dzisiejszym nasz przyjaciel, muzyk, wokalista, ojciec i można powiedzieć brat – Jurek Jurowiec. „….Zostawiłeś po sobie ogromną pamiątkę muzyczną, wspaniałą rodzinę oraz dobro i ciepło, którymi zawsze starałeś się obdarzać naszych odbiorców i słuchaczy. Jurek, będzie nam Ciebie bardzo brakowało….” O uroczystościach pogrzebowych powiadomimy w najbliższym czasie. [*]” – przeczytamy na Facebooku.

Niewątpliwie scena disco polo straciła wyjątkowego człowieka. Nieżyjący artysta był bowiem związany ze wspomnianym nurtem muzycznym niemalże od samego początku jego istnienia w Polsce.

Na koniec warto zauważyć, że pod przykrym postem pojawiły się liczne komentarze zasmuconych wielbicieli bandu. „Już teraz zespół As bez pana Jurka nie będzie taki sam”, „Niech gra i śpiewa tam na górze”, „Wyrazy współczucia dla Rodziny. Żegnaj Jurku, do zobaczenia” – napisali fani.

Źródło: Facebook, goniec.pl

Zobacz również: