Mateusz Morawiecki

Polski Ład wywołał spore zamieszanie. Choć spodziewali się tego przedsiębiorcy, to rząd wydaje się być zaskoczony. Teraz za wszystko przeprosił Mateusz Morawiecki. Premier Rzeczypospolitej Polskiej przyznał, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i będzie dążył do jak najszybszego rozwiązania problemów.

Premier przeprasza za zamieszanie z Polskim Ładem. Szczere słowa Mateusza Morawieckiego

„To jest potknięcie, które nie powinno mieć miejsca. Za niepotrzebny stres i nerwy przepraszam wszystkich, których ten błąd dotknął. Natychmiast wydałem polecenie, by go naprawić i za kilka dni od dzisiaj nie powinno być po nim śladu.” – przekazuje Mateusz Morawiecki w rozmowie z portalem Interia.pl.

Premier Rzeczypospolitej Polskiej pytany o zamieszanie z Polskim Ładem, potwierdził, że jest ono niestety faktem. „To częściowo prawda. Wynagrodzenia płacone z góry i naliczane w niektórych samorządach i przez niektóre jednostki budżetowe sprawiły, że niektórzy sądzili, że nie zyskają na kwocie wolnej 30 tys. zł. Ale tak się nie stanie. Wszyscy przekonają się o tym już w najbliższych dniach.” – odpowiada Mateusz Morawiecki.

Jednocześnie szef rządu wyjaśnia, że choć takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, to przy tak olbrzymiej reformie systemu podatkowego, która następuje pierwszy raz od 25 lat, pojedyncze potknięcia są niestety czymś naturalnym, czego w niektórych sytuacjach nie da się uniknąć.

źródło: Interia, Business Insider

Zobacz również: