nie żyje Anna Czerwińska

Makabrycznego odkrycia dokonano w jednym z samochodów zaparkowanych w centrum miasta. Po otwarciu pojazdu, funkcjonariusze policji znaleźli w jego wnętrzu 10 ciał. Oto szczegóły tego przerażającego zdarzenia.

To nie pierwszy tego typu przypadek. Wcześniej dochodziło już do podobnych sytuacji

Meksykańscy funkcjonariusze policji postanowili sprawdzić podejrzany samochód typu SUV. Auto marki mazda zostało zaparkowane przed historycznym biurem miejscowego gubernatora z mieście Zacatecas w środkowym Meksyku. Wiele wskazywało na to, iż pojazd został porzucony przez kierowcę.

Służby otwarły podejrzane auto. Oczom policjantów niespodziewanie ukazał się makabryczny widok. W środku mazdy odnaleziono bowiem aż 10 ludzkich ciał. „Ofiary zostały najprawdopodobniej pobite” – poinformował gubernator stanu David Monreal. „Przyszli, aby zostawić je tutaj przed budynkiem” – dodał Monreal.

W związku z makabrycznym odkryciem, dwie osoby zostały aresztowane. Dodajmy, iż Meksykański resort bezpieczeństwa delegował do Zacatecas swoich śledczych, by pomóc w wyjaśnieniu morderstwa.

Co ciekawe, do tego typu makabrycznych zdarzeń dochodziło w Meksyku wcześniej. Jak doniosły media, w stanie Zacatecas już kilkukrotnie walczące ze sobą gangi pozostawiały zwłoki ofiar na publicznym widoku. Zresztą wspomnainy region jest jednym z tych, gdzie odnotowuje się najwięcej zabójstw. Oficjalne statystyki za 2021 rok mówią aż o 1050 morderstwach. To o 260 więcej niż w 2020 roku.

W tym miejscu warto podkreślić, iż Meksyk to kraj, który od dawna zmaga się z wysokim poziomem przestępczości oraz ogromną ilością zabójstw i tajemniczych zaginięć. Walkę z przestępczością jako pierwszy wypowiedział 15 lat temu ówczesny prezydent Felipe Calderon. Polityk zainicjował wojnę z kartelami narkotykowymi. Niestety, nie jest to łatwe zadanie, gdyż meksykańskie grupy przestępcze ciągle mają ścisłe powiązania ze skorumpowanymi politykami i funkcjonariuszami sił bezpieczeństwa.

Na koniec warto przytoczyć jedną małą, ale optymistyczną wiadomosć. Obecna głowa państwa tj. Manuel Lopez Obrador podał, iż w ubiegłym roku o 4% spadła liczba zabójstw w Meksyku. W 2021 roku odnotowano ich około 33 tysięcy. Być może to dobry prognostyk na przyszłość dla całego kraju, jak i jego mieszkańców.

Źródło: Interia, TVP Info

 

Zobacz również: