wypadek dziecko

Tragiczne wieści obiegły media. Nie żyje kolejne dziecko. 10-latka zmarła z powodu groźnego wyzwania, które krąży w mediach społecznościowych. Matka dziewczynki ostrzega innych rodziców.

Dziecko spędzało mnóstwo czasu na popularnej aplikacji internetowej

Dramat rozegrał się w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. 10-letnia Nyla zmarła w tragicznych okolicznościach. Dziewczynka tak długo wstrzymywała oddech, aż straciła przytomność. Niestety życia dziecka nie udało się uratować.

10-latka z Pensylwanii uwielbiała spędzać czas na TikToku. Dziecko miało swój kanał na popularnej aplikacji, na którym publikowało śmieszne nagrania. Niestety, poza tymi niewinnymi aktywnościami, dziewczynka brała też udział w różnych internetowych wyzwaniach.

Jak się okazało, jedno z wyzwań na TikToku okazało się dla niej śmiertelnie niebezpieczne. Chodzi o „Blackout Challenge”, które polega na wstrzymywaniu oddechu aż do momentu utraty przytomności. Nyla przypłaciła udział w wyzwaniu życiem. 12 grudnia znaleziono ją nieprzytomną. Chociaż natychmiast zajęli się nią lekarze z Szpitala Dziecięcego w Nemours, dziewczynka zmarła.

Śmierć dziecka wstrząsnęła zarówno rodzicami, jak i opinią publiczną. „Nie mogę się z tym pogodzić. To ból, który nie znika” – wyznała Tawainna Anderson, mama zmarłej. „Nie przyszłoby mi do głowy, że dzieci mogą robić coś takiego. Próbują, ponieważ są dziećmi i nie wiedzą, jakie to może mieć konsekwencje” – powiedziała zrozpaczona kobieta.

Amerykańskie media podkreślają, iż to kolejna śmierć dziecka, która jest bezpośrednio związana z niebezpiecznym wyzwaniem na popularnej aplikacji. Trzeba jednak podkreślić, iż „Blackout Challenge” nie jest wynalazkiem TikToka. Wiadomości na ten temat pojawiły się jeszcze w 2008 roku. Wówczas zmarły aż 82 osoby, które zdecydowały się podjąć wyzwanie.

Jak już wspomnieliśmy, Nyla Anderson to kolejna ofiara „Blackout Challenge”. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) podało, że w 2021 roku zmarło co najmniej troje innych dzieci: 12-letni Joshua Haileyesus, 10-letni Robert Craig oraz 9-letni LaTerius Smith Jr.

Pogrążona w żałobie matka 10-latki chce, aby śmierć jej dziecka była przestrogą dla innych rodziców. Kobieta radzi, aby matki i ojcowie sprawdzali czym ich pociechy zajmują się w internecie. Tawainna Anderson podkreśliła, iż niezwykle ważna jest rozmowa opiekunów z dziećmi. Może to bowiem uchronić przed tragedią.

Źródło: parenting.pl

Zobacz również: