wypadek dziecko

Smutna wiadomość obiegła media w naszym kraju. Nie żyje zaledwie 37-letni polski sportowiec. Świat sportu okrył się żałobą.

Nie żyje wielokrotny medalista mistrzostw Polski

W sieci pojawiła przygnębiająca informacja. Nie żyje były olimpijczyk oraz medalista mistrzostw kraju. Smutną wiadomość, a także kondolencje dla rodziny zmarłego przekazał w poniedziałek wieczorem Polski Związek Pływacki. „Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Michał Rokicki – pływak, wychowanek raciborskiego ZSOMS i Victorii Racibórz, zawodnik AZS AWF Warszawa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, olimpijczyk” – przeczytamy na stronie PZP.

O tym, iż nie żyje Rokicki poinformował również portal z Raciborza, czyli rodzinnego miasta pływaka. „Smutny dzień dla polskiego i raciborskiego pływania. W wieku zaledwie 37 lat odszedł Michał Rokicki, wybitny kraulista, polski olimpijczyk z Pekinu, medalista mistrzostw kraju, wychowanek Victorii #Racibórz i ZSOMS Racibórz” – napisano na Facebooku. Jak na razie nie przekazano z jakiego powodu mężczyzna zmarł.

Warto dodać, iż mężczyzna był specjalistą w stylu dowolnym. Karierę zawodniczą rozpoczął w raciborskich klubach sportowych. Później trenował w AZS-AWF Warszawa. Zmarły pływak szkolił się pod okiem takich trenerów jak Marcin Kunicki, Janusz Lukoszek i Piotr Krużołek.

Do największych sukcesów kraulisty należy zaliczyć srebrny (2004 r.), a także brązowe medale mistrzostw Polski (2002, 2003 i 2005 r.) na 200 metrów stylem dowolnym. Michał dobrze radził sobie także w sztafecie. Świadczy o tym złoto, które wywalczył w 2008 roku w konkurencji 4 × 100 metrów i 4 × 200 metrów stylem dowolnym.

W trakcie kariery sportowej Rokicki brał udział w XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które rozgrywały się w Pekinie. Właśnie tam, razem z kolegami, zajął 14. miejsce w sztafecie 4 × 200 metrów.

W sieci pojawiły się okolicznościowe posty

O tym, iż pływak nie żyje poinformowały nie tylko media, ale i najbliżsi sportowca. Smutny wpis w mediach społecznościowych zamieściła siostra zmarłego sportowca. „Z wielką przykrością i ogromnym żalem informuję, że mój ukochany młodszy brat Michał Rokicki w dniu dzisiejszym dopłynął do mety swojego życia. Świeć Panie nad jego duszą” – napisała kobieta.

Kolejną osobą, która zamieściła okolicznościowy wpis był Jerzy Halfar, który jest trenerem w LKS Tworków. „Od pierwszej klasy podstawówki, tyle lat w jednej klasie, tyle wspólnych treningów, wygłupów w szkolnej ławie. Byłeś świetnym sportowcem, dobrym kolegą. Szok! Spoczywaj w pokoju Rokita” – przeczytamy.

Źródło: Facebook, Onet

Zobacz również: