Omikron

Wirus Omikron coraz bardziej daje się we znaki także w Polsce. Ministerstwo Zdrowia donosi o kolejnych zakażeniach tym wariantem, a eksperci przeprowadzają kolejne badania. Dzięki temu o nowej mutacji wiemy coraz więcej. Także w kontekście tego, jakie daje objawy. Właśnie pojawiły się nowe informacje.

Kolejne objawy wariantu Omikron. Eksperci wiedzą o nim coraz więcej

Kilka dni temu pisaliśmy o nietypowych objawach wariantu Omikron. Lekarze mówią, że ta mutacja w stosunku do poprzednich jeszcze bardziej ukierunkowała się na górne drogi oddechowe, zatoki i gardło. We znaki daje się także zmęczenie. Generalnie więc Omikron daje podobne objawy, jak przeziębienie i grypa, co może stanowić poważny problem z objawowym odróżnieniem koronawirusa od objawów przeziębienia i grypy. To jednak nie jedyne objawy, bowiem eksperci podali kolejne dość ciekawe informacje.

Jeden z objawów mutacji koronawirusa Omikron może pojawiać się podczas… snu. Wskazują na to specjaliści z Republiki Południowej Afryki, gdzie nowy wariant koronawirusa dał się bardziej we znaki, niż w większości krajów Europy.  „Drapanie w gardle, suchy kaszel, łagodne bóle mięśni, skrajne zmęczenie i nocne poty” – opisuje objawy dr Amir Khan.

Ciekawie wygląda zwłaszcza ostatni fragment. Jak dodaje dr Khan, nocne poty mogą być wyjątkowo obfite. „To tego rodzaju nocne poty, po których być może będziesz musiał wstać i zmienić ubranie.” – dodaje specjalista z RPA.

Przypomnijmy, że dzisiaj w Polsce zdiagnozowano ponad 9 600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wariant Omikron w naszym kraju wciąż jest sporadyczny, ale już wkrótce może zacząć dominować.

źródło: o2.pl, media

Zobacz również: