Janina Ochojska

Janina Ochojska należy do osób, które odnośnie sytuacji przy polsko-białoruskiej granicy oraz działaniach Straży Granicznej ma wyrobione swoje, dość kontrowersyjnie zdanie. Wcześniej krytykowała polskie służby za używanie armatek wodnych w stronę migrantów, którzy próbowali sforsować granicę. Teraz europosłanka Koalicji Obywatelskiej poszła o kilka kroków dalej i wytoczyła mocne oskarżenia w kierunku polskich pograniczników. „Mam nadzieję, że Straż Graniczna odpowie za tortury.” – pisze na swoich social mediach.

Straż Graniczna torturuje migrantów? Mocne słowa Janiny Ochojskiej

Cała dyskusja rozpoczęła się od wpisu Kamila Syllera. To prawnik, który mieszka na Podlasiu i pomaga migrantom przy granicy. „W lasach znowu pojawiły się dzieci i kobiety.” – relacjonuje Syller.

„Zmusili do leżenia na mokrej ziemi. Po pewnym czasie pozwolili im klęknąć. Nie wstać. Klęknąć. (…) Zabawiają się w poniżanie ludzi. (…) Zrewidowali ubrania – z przemacaniem – i plecaki. Przejrzeli telefony: kontakty, połączenia i esemesy, czyli naruszyli tajemnicę korespondencji i prawo do prywatności.” – dodaje prawnik opis jednej z rzekomych karygodnych sytuacji w wykonaniu polskich służb.

Na ten wpis zareagowała Janina Ochojska. „Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ, Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów.” – pisze europosłanka Koalicji Obywatelskiej. Taki komentarzem Janina Ochojska wywołała mnóstwo reakcji. Część osób zgadza się z jej opiniami, a część wręcz przeciwnie.

„Odczep się raz na zawsze od Straży Granicznej, która broni naszej granicy. Dosyć już tych kłamstw i plucia jadem pani Ochojska. Nie jest pani godna mandatu europosła. Wstyd i hańba za to co pani wyczynia.” – pisze jedna z komentujących. „Pani jest najzwyczajniej w świecie podła. Po prostu podła. Oskarżanie polskich pograniczników o bycie jak sowieccy i hitlerowscy kaci, budowane w oparciu o czyjeś zwidy nie świadczy dobrze o Pani. Życzę opamiętania.” – dodaje inny użytkownik Twittera.

źródło: Interia, media, Facebook, Twitter

Zobacz również: