Pogoda
Prognoza pogody

Niestety, ale zawiedzeni będą wszyscy Ci, którzy liczyli, że po stosunkowo ładnych ostatnich dniach i weekendzie, taka pogoda utrzyma się na dłużej. Najnowsza prognoza pogody nic na to nie wskazuje, a wręcz przeciwnie. Meteorolodzy ostrzegają, że powinniśmy przygotować się na nadciągnięcie arktycznego mrozu. Zacznie się już w przyszłym tygodniu.

Nadciąga mróz. Przygotujcie ciepłe ubrania

Gwałtowne ochłodzenie będzie miało związek z pojawieniem się nad Polską strefy układów wysokiego ciśnienia w kierunku Skandynawii. Już w poniedziałek towarzyszyć nam będą dość intensywne opady śniegu. Najmocniej popada na południu oraz południowym wschodzie. „Intensywne, ale bardziej punktowe opady spodziewane są także na Pomorzu środkowym, Warmii i Mazurach oraz Kujawach.” – czytamy na łamach Wirtualnej Polski.

W poniedziałek przyjdzie nam też zmagać się ze spadkiem temperatury. Jak będzie wyglądać pogoda? „Przeważnie termometry pokazywać będą okolice 0 st. C., zaś na północnym wschodzie pojawią się ujemne wartości do -2 st. C.” – donosi Wirtualna Polska.

Prawdziwe ochłodzenie rozpocznie się jednak od wtorku. Wówczas w całym kraju termometry wskażą w okolicach od -4 do -6 st. C. „Jeszcze zimniejsza pogoda zapowiada się w nocy z wtorku na środę. Wówczas termometry wskażą -4/-6 st. C., a na wschodzie nawet -7/-10 st. C. W ciągu dnia temperatury wciąż utrzymają się na ujemnym poziomie z największymi spadkami do -5 st. C. na wschodzie.” – czytamy we wskazanym wyżej źródle.

O ile we wtorek i środę temperatura znacząco spadnie, to opady śniegu nie będą już tak intensywne, jak poniedziałkowe. Prószyć może jedynie punktowo i w niektórych rejonach Polski.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: