emeryci

Z pewnością ta informacja ucieszy emerytów i rencistów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał ważną wiadomość dotyczącą grudniowych świadczeń. Oto szczegóły. 

Emeryci będą zadowoleni. Pieniądze trafią na ich konta jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, iż okres świąteczno-noworoczny wiąże się z licznymi wydatkami. Z tego powodu, polscy seniorzy z ulgą przyjmą informację z ZUS dotyczącą wypłat ostatnich w tym roku emerytur i rent.

Otóż okazuje się, iż Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci wszystkie świadczenia jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Dodajmy, iż wynagrodzenie trafi także do emerytów, którzy zazwyczaj otrzymują pieniądze 25. dnia danego miesiąca. „(…) w tym roku wszyscy emeryci i renciści z terminu „25” posiadający konta otrzymają wypłatę najpóźniej 23 grudnia” – potwierdziła Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż ZUS standardowo wypłaca świadczenia w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. Obowiązujące regulacje prawne zakładają, iż emerytury i renty muszą się znaleźć na kontach świadczeniobiorców jeden dzień przed terminem płatności. Jeśli termin wypłaty przypada na dzień wolny od pracy to wówczas powinny to być dwa dni. Właśnie taka sytuacja ma miejsce w tym roku. Otóż ostatni termin płatności przypada w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Przedstawicielka Zakładu dodała, iż instytucja ta już na kilka dni przed Wigilią przekazuje poczcie pieniądze na świadczenia dla emerytów i rencistów. Chodzi o to, aby listonosze bez problemu mogli dostarczyć wynagrodzenia polskim seniorom do 24 grudnia.

Na koniec warto dodać, iż ZUS zachęca świadczeniobiorców do zakładania kont w bankach. Wydaje się, że to wygodniejsze rozwiązanie niż czekanie na listonosza. Poza tym seniorzy mogą wypłacać środki w bankomacie lub płacić za zakupy kartą płatniczą.

A Wy co o tym sądzicie? Otrzymujecie swoje świadczenia na konto bankowe, a może pieniądze przynosi Wam listonosz? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło: Rzeczpospolita

Zobacz również: