wypadek drogowy

Opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o ogromnej tragedii na drodze. Mowa o makabrycznym wypadku ciężarówki, w którym zginęło kilkadziesiąt osób. Oto kulisy dramatu.

W wypadku ciężarówki zginęło około 50 migrantów

Wstrząsające zdarzenie drogowe miało miejsce na południu Meksyku. Niedaleko miasta Tuxtla Gutierrez w stanie Chiapas doszło do wypadku ciężarówki. Pojazd przewoził nielegalnych migrantów.

Według wstępnych ustaleń, ciężarówka przewróciła się na zakręcie. Następnie pojazd wypadł z trasy i staranował kładkę dla pieszych. Prawdopodobnie kierowca stracił panowanie nad autem na wirażu.

W wypadku ciężarówki zginęło co najmniej 53 osoby. 54 pasażerów odniosło mniejsze lub większe obrażenia. Według szefa stanowej obrony cywilnej Luisa Manuela Moreno, liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć z upływem czasu. Niestety część rannych przebywa w szpitalu w bardzo ciężkim stanie.

Jedna z agencji informacyjnych podała, iż w pojeździe mogło być ponad 200 migrantów. Dodajmy, że w tej liczbie kobiety i 8-10 dzieci. Zatem prawdopodobnie auto było mocno przeładowane. Według Luisa Manuela Moreno właśnie ten aspekt mógł przyczynić się do wypadku ciężarówki. Niestety, w Meksyku przeładowane pojazdy przewożące migrantów są bardzo często spotykanym zjawiskiem.

Póki co, nie ustalono tożsamości ani narodowości ofiar. Chociaż wstępnie policja przyznaje, że pasażerowie pochodzili głównie z krajów Ameryki Środkowej. W kontekście pochodzenia poszkodowanych w wypadku ciężarówki, mówi się przeważnie o Gwatemali i Hondurasie.

Na koniec warto wspomnieć, iż migranci, którzy przeżyli wypadek ciężarówki, zeznali, że na pokład samochodu weszli w Meksyku, w pobliżu granicy z Gwatemalą. Za transport zapłacili od 2,5 do 3,5 tys. dolarów. Zamierzali dojechać do stanu Pueblo w środkowym Meksyku. Właśnie w tym miejscu mieli na nich czekać przemytnicy, którzy mieli im pomóc nielegalnie przedostać się do USA.

Źródło: Interia, rp.pl, Twitter

Zobacz również: