straż pożarna w parku rozrywki
Foto: YouTube

Światło dzienne ujrzała wstrząsająca wiadomość. Na skutek tragicznego wypadku drogowego zginęło dwóch strażaków ochotników. Kolejnych trzech zostało rannych. Oto kulisy dramatu, z powodu którego cała społeczność strażacka okryła się żałobą. 

Nie żyją strażacy z OSP w Czernikowie

Tragiczny wypadek miał miejsce w czwartkowy poranek w Czernikowie, między Toruniem i Lipnem. Do wstrząsającego zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 10. Właśnie tam zderzyły się dwa pojazdy. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiej straży pożarnej poinformował, iż wóz bojowy, którym jechali strażacy, zderzył się z tirem.

Szokującą wiadomość potwierdziła w mediach społecznościowych także Państwowa Straż Pożarna. „W m. Czernikowo samochód OSP jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Komendant Główny PSP w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin” – przeczytamy na Twitterze PSP.

Śmierć strażaków ochotników odbiła się szerokim echem w sieci. O wypadku napisał m.in. portal informacyjny „Samochody Ratownicze”. „W czwartkowy poranek o godzinie 4:42 w Czernikowie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z wozem strażackim OSP Czernikowo na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z DK10. Samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym. Wozem strażackim poruszało się 5 strażaków. W wyniku zderzenia, dwoje druhów (kobieta i mężczyzna – kierowca) poniosło śmierć na miejscu, a trzech strażaków zostało rannych (ich obrażenia nie zagrażają życiu), zostali przetransportowani do szpitala. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP” – przekazano w poście na Facebooku.

Jak już wspomnieliśmy, dramatyczna informacja wywołała spore poruszenie.
„Wyrazy głębokiego współczucia”, „Smutna wiadomość”, „Niech spoczywają w spokoju”, „Ogromne wyrazy współczucia” – komentowali użytkownicy mediów społecznościowych.

Źródło: o2.pl, Twitter, Facebook

Zobacz również: