Bill Gates

Przez zwolenników teorii spiskowych, Bill Gates uważany jest za tego, co rozpętał koronawirusa. Po to, żeby w szczepionkach rozprowadzać specjalne chipy, pozwalające na kontrolę ludzkości. Nie ma jednak ku temu żadnych dowodów, a całą teorię można wsadzić pomiędzy bajki. Założyciel Microsoftu ma jednak dla ludzkości inną, bardzo złą wiadomość. Już wkrótce możemy zmagać się na masową skalę z kolejną chorobą. Zbliża się ogólnoświatowa katastrofa? Zdaniem Gatesa, niewykluczone.

Ponura wizja Billa Gatesa. Ostrzega cały świat

Najnowszy wywiad, w którym Bill Gates rozmawiał z dziennikarzem „Policy Exchange” może jednocześnie zaskakiwać, ale i przerażać. Założyciel Microsoftu pokusił się o przewidzenie tego, z czym ludzkość i świat może walczyć w najbliższym czasie. I wcale nie chodzi o koronawirusa, a o inną, równie groźną chorobę, która może doprowadzić do masowej segregacji.

Zdaniem Gatesa, do wszystkiego mogą przyczynić się… terroryści. „Miliarder uważa, że terroryści mogą w przyszłości rozsiewać ospę na najbardziej ruchliwych lotniskach na świecie.” – czytamy w portalu o2.pl, który przyjrzał się wywiadowi jednego z najbogatszych ludzi świata dla „Policy Exchange”.

Jednocześnie Bill Gates zaapelował o utworzenie specjalnej komórki kontrolnej przy Światowej Organizacji Zdrowia, żeby wyprzedzić takie właśnie działania. Gates uważa, że najbardziej rozwinięte kraje świata, jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, muszą poświęcić miliardy dolarów, jeśli chcą przeciwstawić się zbliżającemu procederowi bioterroryzmu.

„Co by było, gdyby bioterrorysta przyniósł ospę na 10 lotnisk? Wiesz, jak zareagowałby na to świat? Istnieją epidemie wywołane naturalnie i epidemie wywołane bioterroryzmem, które mogą być nawet znacznie gorsze niż to, czego doświadczamy dzisiaj.” – zastanawia się założyciel Microsoftu w kontekście tego, z czym jego zdaniem, już niedługo będziemy musieli się zmierzyć.

Jednak nie wszystko Bill Gates przedstawia w tak szarych kolorach. Jego zdaniem medycyna postępuje bardzo szybko i już wkrótce, powinniśmy być gotowi jeszcze lepiej walczyć z wszelkiego rodzaju pandemiami. Nie tylko przez szczepionki, ale również przez małe plastry na ciele, które mają być zabezpieczeniem przed grypą i przeziębieniem.

źródło: o2.pl, Policy Exchange

Zobacz również: