cmentarze

Wiele wskazuje na to, że 1 listopada będziemy mogli odwiedzić cmentarze. Adam Niedzielski przyznał, że rozmawiał o tym z Mateuszem Morawieckim. Co prawda, zupełnie innego zdania zdaje się być wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, a jeszcze surowsza jest opinia jednego z ekspertów. Ten przyznał, że cmentarze powinny być zamknięte dla… niezaszczepionych.

Ekspert zaskoczył i zapewne wielu zbulwersował. Cmentarze zamknięte dla niezaszczepionych?

Wciąż wielu z nas zastanawia się, co będzie z cmentarzami 1 listopada. I choć Adam Niedzielski zarzeka się, że rząd nie planuje ich zamykać, to od kilku dni słyszymy nie tyle dwugłos, co wielogłos. Waldemar Kraska mówi o tym, że być może będzie trzeba działać punktowo, a jeszcze odważniejsze rozwiązanie zaproponował jeden z ekspertów.

Profesor Krzysztof Jerzy Filipiak, rektor Uczelni Medycznej Marii Skłodowskiej-Curie, bo o nim mowa, przyznał, że jego zdaniem rząd powinien podjąć zdecydowane kroki w sprawie Wszystkich Świętych. W jego odczuciu cmentarze 1 listopada powinny być zamknięte dla… osób niezaszczepionych. „Pierwsza rzecz, którą bym zrobił, to zamknąłbym cmentarze pierwszego i drugiego listopada, ale uwaga: tylko dla osób niezaszczepionych.” – wyznał na antenie TVN24.

To jednak nie jedyna, zdaniem wielu, szokująca opinia eksperta. Profesor Filipiak przyznał także, że jego zdaniem rząd powinien stanowczo wrócić do polityki lockdownu. Ten jednak powinien objąć również wyłącznie osoby niezaszczepione i w dodatku w regionach, w których notowana jest największa liczba zakażeń koronawirusem. Opinia profesora spotkała się z różnym odbiorem. Część internautów jest wręcz zbulwersowana taką, jak twierdzą, segregacją. Inni z kolei w pełno go popierają, tłumacząc, że osoby zaszczepione, nie powinny cierpieć przez tych, którzy dobrowolnie rezygnują ze szczepień przeciwko koronawirusowi.

źródło: TVN24, Goniec.pl

Zobacz również: