wybuch i pożar na terenie zakładu
Twitter

Potężny wybuch i pożar na terenie jednego z zakładów przemysłowych. Na miejscu pracuje mnóstwo strażaków. Na ten moment nie ma informacji o ofiarach czy poszkodowanych. Pojawiło się jednak nagranie wideo, które publikujemy w naszym tekście.

Strażacy walczą ze skutkami wybuchu w zakładzie przemysłowym w Wielkiej Brytanii

O całej sytuacji jako pierwsze poinformowało „Daily Mail” i to właśnie na to źródło, a także na nagrania zamieszczone w mediach społecznościowych powołują się polskie media. Okazuje się, że w brytyjskim Leamington Spa, które jest położone w hrabstwie Warwickshire doszło do potężnej eksplozji na terenie jednego z zakładów przemysłowych.

Na ten moment strażacy walczą z tym, aby opanować sytuacje i aby ogień nie zajął kolejnych budynków oraz pobliskich zabudowań. Ciężko na tym etapie mówić o przyczynach wybuchu. Choć „Daily Mail” donosi nieoficjalnie, że strażacy przypuszczają, że doszło do eksplozji chemikaliów składowanych w jednym z magazynów.

Nad Leamington Spa unoszą się potężne kłęby dymu. Widoczne są z nawet kilkudziesięciu kilometrów. Pojawiło się też sporo ognia. Sytuacja jest naprawdę ciężka, a gaszenia ognia, z tego, co czytamy w mediach społecznościowych, nie ułatwiają podmuchy wiatru.

Miejscowe drogi w pobliżu akcji gaśniczej zostały zamknięte. Okoliczni mieszkańcy proszeni są o pozostanie w domach. Dym może być toksyczny i szkodliwy dla zdrowia. Zarządzono także ewakuację mieszkańców pobliskich zabudowań.

źródło: Interia.pl, Twitter

  1. Zagadkowa śmierć. Nie żyli od kilkunastu dni. Policja i prokuratura wyjaśniają szczegóły
  2. Polacy w sondażu pokazali, co sądzą o przyjmowaniu uchodźców i murze na granicy polsko-białoruskiej
  3. Autobus zderzył się z samochodem osobowym. Są zabici i ranni, w tym dzieci

Zobacz również: