źródło: Twitter/TVP Info

W sieci pojawił się post samego Michała Dworczyka, którego bohaterem był 13-chłopiec z Afganistanu. Nie jest jednak ważne kto napisał rzeczony post, a o czym on mówi. Nastoletni Fawad został uratowany przez polskich żołnierzy, a teraz poszukuje zaginionej rodziny.

O sytuacji w Afganistanie wciąż w mediach głośno. Co też nie jest niczym dziwnym, bowiem jak wynika z najnowszych doniesień, po wycofaniu się wojsk USA, atmosfera w kraju staje się coraz bardziej groźną. Przypomnimy, że 15 sierpnia do stolicy Afganistanu wkroczyli talibowie, przejmując jednocześnie kontrolę nad pałacem prezydenckim. Przez wzgląd na niebezpieczną sytuację rozpoczęto ewakuację miejscowych.

Polskie wojsko do tej pory ewakuowało do naszego kraju 750 osób, o czym informował wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Są to między innymi współpracownicy krajów sojuszniczych oraz personel instytucji, takich jak np. Międzynarodowy Fundusz Walutowy. To wszystko za zgodą i rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy.

Afganistan: 13-letni chłopiec szuka zagubionej rodziny

Jednym z ewakuowanych przez polskie wojsko jest właśnie 13-letni Fawada, o którym Michał Dworczyk wspomniał w swoim ostatnim poście na Twitterze. Chłopiec ma zaledwie 13 lat i ma na imię Fawad. Podczas opuszczania kraju zagubił on swoją rodzinę, która stara się teraz odszukać. Post został opatrzony także zdjęciem nastolatka na tle napisu „Poland”.

13-letni Fawad w trakcie próby ewakuacji zagubił swoją rodzinę. Został uratowany w niezwykle trudnych warunkach przez żołnierzy. Od niedzieli starają się odnaleźć jego bliskich. Informacja trafiła do organizacji pozarządowych. Prośba o RT i wspólne zaangażowanie! – czytamy we wpisie Dworczyka.

źródło: rmf24.pl

  1. Krzysztof Bosak w mocnych słowach na temat uchodźców z Afganistanu. Internauci znów podzieleni
  2. Trzecia dawka? Michał Dworczyk zabrał głos. Jest jednoznaczne stanowisko

Zobacz również: