Jarosław Gowin

Dzieje się dokładnie to, co przewidziała większość politycznych komentatorów. Choć Jarosław Gowin i zarząd Porozumienia zdecydował o wyjściu z koalicji Zjednoczonej Prawicy, to wygląda na to, że większość posłów Porozumienia nie zgadza się z taką decyzją. Już zaczął się przysłowiowy rozbiór niedawnego koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości. Odchodzą pierwsi posłowie, a jak sami zapowiadają, to jeszcze nie koniec.

Jarosław Gowin zaczyna tracić swoich posłów

Wygląda na to, że Jarosław Gowin znalazł się na politycznym zakręcie. I to nie tylko ze względu na opuszczenie Zjednoczonej Prawicy, ale i ze względu na to, że już wkrótce z reprezentacji Porozumienia w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej mogą pozostać jedynie zgliszcza.

Właśnie szeregi Porozumienia opuścił Grzegorz Piechowiak, który głosował za głośną ustawą, która według części osób wymierzona jest przeciwko TVN-owi. Już wcześniej Jarosława Gowina opuścili były wiceminister MON Marcin Ociepa, wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek oraz Mieczysław Baszko. Wygląda, że to jeszcze nie koniec. I wkrótce przy Gowinie mogą zostać tylko jego najbliżsi współpracownicy, choć i to, nie jest wcale takie pewne.

„Z osobami, które opuściły już Porozumienie w związku z pozostaniem w klubie PiS, zdecydowaliśmy, że będziemy się trzymali razem w grupie w ramach klubu.” – komentuje swoje odejście Grzegorz Piechowiak.

Kolejnym posłem, który ma opuścić Porozumienie i pozostać w klubie Prawa i Sprawiedliwości jest niedawny wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. W klubie Prawa i Sprawiedliwości pozostanie także Anna Dąbrowska-Banaszek, która formalnie nie była związana z ugrupowaniem Jarosława Gowina. Grzegorz Piechowiak zapowiada jednak, że jeszcze jedna osoba odejdzie z Porozumienia. Jej nazwisko owiane jest póki co tajemnicą, ale trudno nie dostrzec, że Jarosław Gowin traci grunt pod nogami.

źródło: inf. własna, media, TVN24

  1. Dwóch seniorów i ich pies nie żyją. Szokujące, kto okazał się zabójcą
  2. GIS wycofuje popularny produkt z Lidla. Może powodować alergię
  3. Niepokojące doniesienia o zdrowiu Michała Wiśniewskiego. Muzyk pisał krótko

Zobacz również: