wypadek
zdjęcie ilustracyjne

Do zabójstwa doszło w Wałbrzychu. Jak donoszą lokalne media, 13-latek dźgnął nożem byłego konkubenta matki. Dramat rozegrał się wówczas, kiedy w domu wywiązała się olbrzymia awantura. Są już znane pierwsze szczegóły. 

13-latek pchnął nożem byłego konkubenta matki

Cała sytuacja rozegrała się w czwartkowy wieczór. To wówczas 13-latek sięgnął po nóż i zadał śmiertelny cios 29-letniemu byłemu konkubentowi swojej matki i ojcu jego dwójki przyrodniego rodzeństwa.

Według wstępnych ustaleń, które poczynił portal dziennik.walbrzych.pl, chłopiec miał stanąć w obronie własnej mamy, kiedy to agresywny mężczyzna wszczął awanturę. Policja na ten moment ze względu na dobro prowadzonego postępowania, nie ujawnia zbyt wielu szczegółów tragedii. „Zmarły Paweł G. był wielokrotnie karany, w tym za stosowanie przemocy wobec kobiety, a także za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Potwierdził to Prokurator Rejonowy z Wałbrzycha Marcin Witkowski.” – czytamy z kolei w portalu Interia.pl, który powołuje się na ustalenia Radia Wrocław.

13-latek nie był wcześniej karany. To on miał powiadomić policję. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna już nie żył. Policja zebrała od nastolatka zeznania. Ten krok po kroku opisał, co wydarzyło się feralnego wieczoru. Miał zadać jeden cios nożem byłemu konkubentowi swojej matki. Według ustaleń portalu dziennik.walbrzych.pl, mężczyzna przebywał w mieszkaniu kobiety za jej zgodą. Nie wiadomo jednak na ten moment, co doprowadziło do awantury i czy 29-latek rzucił się na kobietę i wówczas, chłopiec ją ratował. To wszystko ustali policja pod nadzorem prokuratury i wtedy też okaże się, czy chłopcu zostaną postawione zarzuty, a jeśli tak, to jakie.

źródło: Dziennik Wałbrzych, Interia.pl, Radio Wrocław

  1. Strzelanina w biały dzień. Otworzył ogień do przypadkowych ludzi
  2. Zaskakujący transfer z TVP do TVN stał się faktem. Dziennikarka potwierdziła domysły
  3. Gowin straci wszystko? Kolejni posłowie opuszczają Porozumienie

Zobacz również: