Andrzej Duda
Foto: YouTube

Internetowe wpadki Andrzeja Dudy zyskały już sporą rozpoznawalność. Tym razem jednak Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie zaliczył gafy, a zamieścił wpis, którym sprowokował wszystkich politycznych oponentów do ostrych komentarzy. Na Twitterze dosłownie się zagotowało.

Tego wpisu Andrzej Duda nie zapomni na długo

Obecnie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przebywa w Tokio, gdzie między innymi w towarzystwie Witolda Bańki z WADA dopinguje biało-czerwonych sportowców. My jednak wracamy jeszcze do Twittera, gdzie Andrzej Duda zamieścił wpis z okazji święta policji. Na pierwszy rzut oka, to nic szczególnego, a raczej normalna sposobność czy obowiązek głowy państwa. Ale nie dla przeciwników Andrzeja Dudy, którzy wykorzystali okazję i skontrowali Dudę w taki sposób, że ironiczne oraz ostre komentarze zalały profil Kancelarii Prezydenta.

Wpis Andrzeja Dudy możecie zobaczyć poniżej. Został okraszony także nagraniem wideo z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wkrótce po opublikowaniu posta, na Twitterze rozpętało się piekło. Wiele komentarzy jest nieprzychylnych Andrzejowi Dudzie. Pojawiają się w komentarzach nagrania z policyjnych interwencji pod pomnikiem Smoleńskim czy zdjęcia przypominające reakcje funkcjonariuszy policji podczas manifestacji czy Strajku Kobiet.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1418841695303741442

„Jak to ślubowanie ma się do pałki teleskopowej?” – pyta jeden z internautów pod powyższym nagraniem. „Nieaktualne, teraz to brzmi tak: ślubuję pałować pokojowo protestujące kobiety, które domagają się swoich ludzkich praw; łamać prawa osób nielegalnie wiezionych na komisariatach, strzec bezpieczeństwa partii i prześladować obywateli, zwłaszcza jeśli partia dorzuci kasy.” – dodaje ironicznie kolejny z nich.

To oczywiście nie koniec komentarzy. Część z nich nie nadaje się do zacytowania. „Własnie „służyc wiernie narodowi , chronić ustanowiony konstytucją RZ. PL porządek prawny” a tymczasem słuzą wiernie pisowi atakujac ludzi na rozkaz nowogrodzkiej . Hanbią mundur i porzadek prawny ktorego mieli strzec.” – zauważa jeden z komentujących.

Choć oczywiście w morzu krytycznych komentarzy znajdują się też pozytywne. Część osób chwali Prezydenta Andrzeja Dudę i rząd za skuteczną reformę policji, która obecnie spełnia najlepsze światowe standardy. Pojawiają się też życzenia w dniu święta policji. „Szanowni Policjanci i Policjantki!w tym szczególnym dniu Święta Policji pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowiu, pomyślności i wielu sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Z całego serca dziękujemy Wam za całoroczny trud i poświęcenie.” – czytamy w jednym z komentarzy.

  1. Kardiolog ostrzega Polaków. Mówi o niedokrwieniu mózgu lub mięśnia sercowego
  2. Mięso masowo wycofywane ze sklepów. GIS wydał pilną decyzję. Lepiej go nie jedz!
  3. Dramatyczny wypadek. 4 promile we krwi, wielu rannych. Mnóstwo służb na miejscu

Zobacz również: