porwanie dziecka
Foto: zdjęcie ilustracyjne

W Niemczech zatrzymano ukrywającego się przed organami ścigania Polaka. To głośna sprawa z 6 czerwca, kiedy poszukiwany mężczyzna spowodował wypadek drogowy, w którym zginęło 3-letnie dziecko. Pisaliśmy o sprawie w tym materiale

Zatrzymano mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ukrywał się w Niemczech

25-letni Dominik H., który jest podejrzewany o spowodowanie wypadku w dniu 6 czerwca na trasie Zgorzelec-Bogatynia, w którym zginęło 3-letnie dziecko został zatrzymany przez policję w Niemczech. Mężczyzna pozostawał nieuchwytny od 6 czerwca, kiedy to zbiegł z miejsca zdarzenia. Dopiero teraz, dzięki międzynarodowej współpracy i europejskiemu listowi gończemu, udało się ująć poszukiwanego.

„Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło trzyletnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia.” – informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, ustami swojego rzecznika, prokuratora Tomasza Czułowskiego. Dominikowi H. grozi nawet 12 lat więzienia.

Przypomnijmy, że Dominik H. podejrzewany jest o to, że 6 czerwca swoim samochodem marki Audi czołowo uderzył w pojazd marki Volkswagen. W wyniku wypadku zginęło 3-letnie dziecko, a 29-latka w zaawansowanej ciąży walczyła o życie.

źródło: Radio ZET, PAP, media, policja

Tym żyją Polacy:

  1. 500 plus tylko dla zaszczepionych? Polityk przyznał to na antenie Polsat News
  2. Nagły wzrost opłaty za gaz. Od 1 sierpnia zapłacimy sporo więcej. Są wyliczenia
  3. Przeglądasz internet w ten sposób? Lepiej tego nie rób. Jesteś w niebezpieczeństwie!

Zobacz również: